• In English
 • Здійснення контролю за об’єктами питного водопостачання на Буковині
  , опубліковано 17 Квітня 2023 року о 12:12

  📝На виконання Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.03.2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та відповідно до доручення Голови Держпродспоживслужби України від 16.03.2020 №601-10.1/15 спеціалістами Головного управління проведено комісійні моніторингові обстеження підприємств централізованого та нецентралізованого питного водопостачання з органами місцевого самоврядування з питань дотримання вимог чинного законодавства.

  🔰Загалом за I квартал поточного року проведено1️⃣2️⃣8️⃣ комісійних обстежень об’єктів питного водопостачання
  📌7️⃣ підприємств централізованого водопостачання
  📌1️⃣2️⃣1️⃣ нецентралізованого водопостачання

  🚿За результатами проведених обстежень підприємств централізованого питного водопостачання порушення встановлені на всіх водопроводах.

  🪣Під час обстеження 1️⃣2️⃣1️⃣ об’єкта нецентралізованого питного водопостачання встановлено порушення на 3️⃣5️⃣ ( 28,9 %).

  🔍Основні порушення, які виявлялись на підприємствах централізованого водопостачання:
  📌 відсутній проєкт зон санітарної охорони (ЗСО) на джерело водопостачання на 5️⃣об’єктах (71,4%),
  📌 не дотримуються ЗСО на 2️⃣ об’єктах (28,6%);

  🔎 На об’єктах нецентралізованого водопостачання основні порушення:
  📌в частині їх облаштування на 8️⃣ (22,8%)
  📌необхідність поновлення санітарних паспортів на джерело водопостачання на 1️⃣( 2,9 %)
  📌 відсутність лабораторних досліджень щодо якості питної води на 1️⃣6️⃣ (45,7%).

  📑Продовжується робота з питання оформлення санітарних паспортів на джерела водопостачання та їх пролонгування, однак відсоток паспортів що потребують поновлення складає2️⃣6️⃣.

  📆Щомісячно керівники підприємств питного водопостачання інформують Головне управління щодо результатів виробничого контролю безпечності та якості питної води, загалом досліджено 7️⃣0️⃣0️⃣0️⃣проб питної води (3️⃣5️⃣1️⃣2️⃣ проб за санітарно-хімічними та 3️⃣4️⃣8️⃣8️⃣ – за мікробіологічними показниками), відхилення не встановлено.

  ✅Відповідно до проведених моніторингових обстежень керівникам підприємств та балансоутримувачам об’єктів водопостачання направлено 1️⃣8️⃣рекомендацій щодо усунення встановлених порушень.
  Робота у даному напрямку продовжується.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій