• In English
 • 12 травня – Міжнародний день здоров’я рослин
  , опубліковано 12 Травня 2023 року о 14:14

  З нагоди Міжнародного дня здоров’я рослин 12 травня у приміщенні Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області проведено круглий стіл на тему «Здоров’я рослин для збереження довкілля».

  🔰Прийняли участь:
  📌 спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області,
  📌 представники ДУ “Чернівецька фітосанітарна лабораторія», Української науково-дослідної станції карантину рослин ІЗР та Чернівецької філії ДУ «Держґрунтохорона».

  З привітальними словами захід відкрила перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області .

  🌍 Начальник управління фітосанітарної безпеки Вержінія Коврик ознайомила учасників круглого столу з основними ризиками, пов’язаними з проникненням і акліматизацією карантинних організмів та проведеною роботою в забезпеченні фітосанітарної безпеки.
  🔹️ Доповідач акцентувала увагу присутніх на зважений захист рослин від шкідливих організмів для збереження довкілля.

  🌱Про роботу ДУ «Чернівецька фітосанітарна лабораторія» доповіла завідувач відділу фітосанітарного аналізу Людмила Руснак та детально зупинилась на шкідниках та хворобах, які можуть бути завезені з імпортною продукцією.

  🪴Про роль Української науково-дослідної станції карантину рослин ІЗР у науковому забезпеченні здоров’я рослин розповів заступник директора з наукової роботи Української науково-дослідної станції карантину рослин ІЗР, завідувач лабораторії мікробіологічних досліджень біоагентів Михайло Соломійчук.

  🍀Директор Чернівецької філії ДУ «Держґрунтохорона» Михайло Гунчак розповів про вплив ґрунтових ресурсів на ріст і розвиток рослин, а також про основні напрямки збереження родючості ґрунтів.

  ❇️Учасники круглого столу мали змогу обговорити проблемні питання, які виникають у роботі під час дії воєнного стану та поділитись досвідом щодо шляхів їх вирішення.

  ✅️Важливим завданням Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області є забезпечення фітосанітарної безпеки, складовими якої є:
  🔹️ попередження проникнення та розповсюдження на території нашої держави регульованих шкідливих організмів;
  🔹️ локалізація і ліквідація їх вогнищ;
  🔹️запровадження карантинних режимів;
  🔹️ організація захисту рослин при вирощуванні сільськогосподарських культур;
  🔹️ запобігання обігу контрафактного насіння та використання незареєстрованих сортів рослин;
  🔹️впровадження у виробництво стійких сортів із застосуванням нових сучасних біотехнологічних підходів;
  🔹️запобігання поширення, розповсюдження, попередження випадків використання незареєстрованих генетично модифікованих рослин та багато іншого.

  Захистимо рослини – збережемо довкілля!

  Презентації:

  Здоров`я рослин для збереження довкілля

  Вплив грунтових ресурсів на ріст та розвиток рослин

  12 травня – Міжнародний день здоров’я рослин

  Українська науково-дослідна станція карантину рослин ІЗР у науковому забезпеченні здоров’я рослин

  Call Now Button
  Будь в курсі подій