• In English
  • До відома споживачів з індивідуальним опаленням в багатоквартирній будівлі/будинку
    , опубліковано 31 Липня 2024 року о 15:15

    До відома споживачів з індивідуальним опаленням в багатоквартирній будівлі/будинку щодо застосування тарифу на отримання послуги опалення місць загального користування та послуг по обслуговуванню внутрішньобудинкових мереж та щодо правомірності та законності надання таких послуг постачальником до споживачів з індивідуальним опаленням квартири

    Власники приміщень з індивідуальним опаленням не звільняються від обов’язку відшкодування витрат за обсяг теплової енергії, витраченої на загальнобудинкові потреби опалення будівлі/будинку на підставі таких законодавчих актів:
    – Закон України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” № 2119-VIII від 22 червня 2017 року;
    – Правил надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2012 №830.

    У вищезазначеному законодавстві зазначено, що відокремлення (відключення) від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води не звільняє власників квартир та нежитлових приміщень від обов’язку відшкодування витрат за обсяг теплової енергії, витраченої на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень та на функціонування внутрішньобудинкових систем опалення будівлі/будинку.

    Обсяг споживання теплової енергії за опалення місць загального користування та за забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи опалення є складовими загально спожитого будівлею обсягу теплової енергії і не є додатково визначеними обсягами споживання теплової енергії.

    Обсяг теплової енергії на задоволення загальнобудинкових потреб на опалення складається з:
    – обсягу теплової енергії на опалення місць загального користування і допоміжних приміщень будинку (незалежно від наявності приладів опалення),
    – обсягу теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення.

    Такий обсяг теплової енергії розраховується та розподіляється між всіма споживачами, які є власниками багатоквартирного будинку-будівлі відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Мінрегіону від 22 листопада 2018 р. № 315 (далі – Методика розподілу).

    Для визначення вартості вказаних послуг застосовується затверджений тариф органами місцевого самоврядування на теплову енергію та послуги з постачання теплової енергії для населення.

    Слід зазначити, що з жовтня 2021 року по сьогоднішній час КП «Чернівцітеплокомуненерго» тариф на теплову енергію та послуги з постачання теплової енергії для населення незмінно складає 1204,62 грн/Гкал (з ПДВ).
    Окрім того, з 01.08.2023 року згідно наказу КП «Чернівцітеплокомуненерго» від 28.07.2023 №80 встановлено плату за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента з надання послуги з постачання теплової енергії з обслуговування внутрішньо будинкових систем з урахуванням витрат на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку теплової енергії в розмірі 28,66 грн.

    Нарахування плати за абонентське обслуговування проводиться з моменту набрання чинності договорів про надання послуги постачання та зазначається окремо від плати за послуги постачання теплової енергії у рахунку на оплату спожитої послуги.

    При виникненні питань щодо правомірності формування, встановлення та застосування тарифів на комунальні послуги, звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області за адресою: вул. Сторожинецька, 115, м. Чернівці, 58010, е-mail: [email protected].

    Call Now Button
    Будь в курсі подій