Перейти до основної сторінки
З метою збереження стабільної санітарно-епідемічної ситуації та недопущення поширення інфекційних захворювань, що передаються через воду та харчові продукти, Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області у І кварталі 2026 року зосередило свою роботу на профілактичних та моніторингових заходах.
Особливу увагу приділено організації харчування в закладах дошкільної та загальної середньої освіти, санітарно-технічному стану об’єктів питного водопостачання області та забезпеченістю населення краю якісною питною водою тощо. Загалом проведено: 62 комісійні обстеження, з яких у 31 випадку (50%) виявлено порушення. За результатами обстежень керівникам закладів надано рекомендації щодо усунення недоліків.
Щодо покращення організації харчування у закладах освіти: • обстежено 42 харчоблоки у 39 закладах освіти; • погоджено 279 перспективних меню для закладів освіти.
У сфері питного водопостачання: •обстежено 13 джерел нецентралізованого водопостачання; •видано 13 санітарних паспортів на джерело водопостачання; •погоджено програму контролю якості питної води для підприємства водопостачання.
Також перевірено: •дитячий табір «Карпатський Фенікс» щодо готовності до роботи; •4 об’єкти на можливість використання як укриттів.
Упродовж І кварталу: • розглянуто 6 звернень громадян (50% вирішено позитивно); •проведено робочі зустрічі та наради з представниками громад, освітніх та соціальних установ; •організовано 3 семінари щодо безпечного використання пестицидів.
Робота Головного управління у І кварталі 2026 року була спрямована насамперед на профілактику виникнення та поширення гострих кишкових захворювань в організованих колективах, зокрема в закладах освіти. Забезпечення безпечного середовища життєдіяльності населення залишається одним із пріоритетів у роботі служби.
Попередня
Наступна