• In English
  • Умови перебування ВПО в Чернівецькій області

    👆Мільйони українців стали жертвами повномасштабного військового вторгнення росії на територію незалежної та вільної України.
    Люди з маленькими дітьми змушені були ховатися в укриттях від ворожих ракет.

    🤝В цих умовах українці щиро допомагають військовим та тримають тил у містах, де зараз не ведуться бойові дії.

    🏪Буковина не залишилась осторонь, в області знайшли прихисток понад 1️⃣0️⃣0️⃣тисяч людей, з яких близько 3️⃣0️⃣ тисяч діти.

    ✔️З метою запобігання виникнення спалахів інфекційних захворювань, харчових отруєнь в місцях перебування внутрішньо переміщених осіб, впродовж 2022 року працівники Головного управління залучались до проведення 2️⃣9️⃣6️⃣моніторингових відвідувань, встановлено порушення в 1️⃣3️⃣закладах, надано 5️⃣2️⃣ рекомендації та пам’ятки з питань дотримання питного режиму, харчування та правил особистої гігієни.

    📝Окрім того, на виконання протоколу засідання Державної комісії ТЕБ та НС від 20.06.2022 року № 7 спеціалістами Головного управління спільно з Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Чернівецькій області проведились комісійні обстеження 3️⃣8️⃣ зареєстрованих центрів надання гуманітарної допомоги з питання зберігання харчових продуктів та лікарських засобів.

    🚩Під час обстежень розглядались питання наявності зонування приміщень центрів надання гуманітарної допомоги, умов для зберігання харчових продуктів, дотримання температурних режимів зберігання харчових продуктів та лікарських засобів, маркування та дотримання термінів придатності харчових продуктів тощо.

    ✳️За результатами комісійних обстежень виявлені факти порушень вимог санітарного законодавства, а саме: в 7️⃣ центрах надання гуманітарної допомоги виявлено
    📌порушення умов зберігання швидкопсуючих харчових продуктів, а саме – їх зберігання без дотримання визначених температурних умов (в холодильнику)
    📌наявність сипучих харчових продуктів з порушенням пакування
    📌в одному центрі надання гуманітарної допомоги виявлені консервовані харчові продукти з ознаками бомбажу.

    💡Міністерством охорони здоров’я України затверджені мінімальні вимоги щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, яких треба дотримуватися при облаштуванні місць тимчасового перебування осіб.

    🛏Зокрема, при розміщенні спальних місць необхідно дотримуватися мінімальної відстані між ними в 1 м. Відстань до зовнішньої стіни має бути 0,8 м.

    🏥Особи у місці тимчасового перебування мають бути забезпечені доступом до медичної допомоги та лікарських засобів.
    🔹️За потреби слід організувати чергування медичного працівника, проте при перебуванні одночасно понад 100 осіб, наявність медичного працівника є обов’язковою.

    ❗️Людей, які прибувають до місць тимчасового перебування, варто забезпечити первинним медичним оглядом при прибутті до місця тимчасового перебування та при підготовці подальшого організованого переміщення.

    🩺Для людей із ознаками інфекційних захворювань необхідно передбачити окреме приміщення.
    🔹️ У разі виникнення у особи, яка знаходяться в місцях тимчасового перебування, симптомів гострого респіраторного захворювання, гострої кишкової інфекції тощо, вона підлягає ізоляції в окремій кімнаті з обов’язковим зверненням за медичною допомогою до медичного працівника.
    🔹️У разі, якщо такої кімнати немає, виділяють частину приміщення, яку виокремлюють (наприклад, ширмою), з мінімальною відстанню в 1,5 – 2 м до інших осіб.
    🔹️ При виявленні підозри на інфекційну хворобу медичний працівник повинен надати до Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України форму первинної облікової документації № 058/о для проведення епідеміологічного розслідування та вживання необхідних протиепідемічних заходів.

    ♻️У місцях тимчасового перебування потрібно проводити регулярне провітрювання не менше трьох разів на добу, вологе прибирання – один раз на добу, дезінфекцію поверхонь, до яких часто торкаються, – не менше 2 разів на добу.

    🧹Вологе прибирання із застосуванням мийно-дезінфікуючих засобів має проводитися щонайменше один раз на тиждень або у разі забруднення біологічними рідинами.

    🗑Тверді побутові відходи в місцях тимчасового перебування повинні збиратися у встановлені на майданчиках з твердим покриттям контейнери.
    🔹️Сумарний об’єм контейнерів для зберігання побутових відходів повинен перевищувати фактичний об’єм їх утворення на 25 %.
    🔹️Термін зберігання відходів у холодну пору року (при середньодобовій температурі -5 °С і нижче) не має перевищувати трьох діб, а в теплий період року (при середньодобовій температурі більше ніж +5 °С) – одну добу.

    📍Місця тимчасового перебування облаштовуються з розрахунку наявності:
    📌душових – не менше ніж 1 на 50 осіб;
    📌умивальників – 1 кран на 5-7 осіб;
    📌постачання питної води – 20 літрів на людину на добу;
    📌постачання води для санітарно-гігієнічних потреб – 50 літрів на людину на добу.

    Call Now Button
    Будь в курсі подій