• In English
 • ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських посівів в господарствах Чернівецької області 20 жовтня 2016 року
  , опубліковано 24 Жовтня 2016 року о 07:07

  Мишоподібні гризуни. Погодні умови цьогорічної вегетації не сприяли масовому розмноженню мишоподібних гризунів. Найбільш заселені посіви багаторічних трав та сади. На багаторічних травах на 78% обстежених площ нараховується в середньому – 3,7 (максимально – 6) колоній на га, із середньою чисельністю жилих нір в одній колонії – 5,9 (максимально – 7). В  садах на 1 га обліковується, в середньому, 4,2  жилих колоній, в одній колонії –  5,3 жилих нір. Продовжується заселення посівів озимих зернових. На посівах озимого ріпаку на 1 га налічується, в середньому, 1,9 колонії (максимально – 3), в одній колонії, в середньому,  3,4 жилі нори. Розпочалось заселення  посівів озимих зернових колосових в східних районах області.

  Озимі зернові.  Посіви  озимих зернових колосових перебувають переважно у  фазі 2-4 листки. На ранніх посівах відмічається 0,3-1% пошкоджених рослин шведською вівсяною мухою, 2-3% рослин заселено злаковими попелицями. Ураження хворобами  не відмічено.

  Озимий ріпак. Культура перебуває у фазі формування розетки. Ріпаковий пильщик на 33% обстежених площ за середньої чисельності 1 екз/рос пошкодив 2-5% рослин. Капустяна попелиця заселила 2-5% рослин. Прохолодна та волога погода сприяє  розвитку пероноспорозу. Хворобою уражено 3-5% рослин на 12% обстежених площах озимого ріпаку в передгірських районах.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій