• In English
 • Що необхідно знати про кір
  , опубліковано 06 Лютого 2017 року о 18:18

  Кір – гостре інфекційне захворювання, що характеризується лихоманкою, інтоксикацією, ураженням верхніх дихальних шляхів і плямистою висипкою на шкірі.

  Вірус кору поширюється при кашлі та чханні, тісних особистих контактах або безпосередньому контакті з інфікованими виділеннями з носоглотки. Дрібні крапельки слини, які містять вірус, з потоками повітря можуть переноситися на значні відстані: з кімнати в коридор, з коридору в сусідні приміщення і, навіть, з одного поверху на інший. Через предмети побуту, продукти харчування і третіх осіб вірус кору не передається.

  Джерелом інфекції при кору є тільки хвора людина, яка стає заразною в останні 24-48 годин інкубаційного періоду. Вона виділяє вірус протягом всього катарального періоду і ще 5днів після появи висипу. До кору високо сприйнятливі всі люди. Не хворівші і не щеплені, при зараженні занедужують в 100% випадків.

  Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури. На цій початковій стадії можуть з’являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. Через кілька днів з’являється висип, зазвичай на обличчі і верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип розповсюджується по тілу, на руках і ногах. Вона тримається 5-6 днів і потім зникає.

  Більшість смертельних випадків кору відбувається через ускладнення, пов’язаних з цією хворобою. Найчастіше ускладнення розвиваються у дітей у віці до п’яти років або у дорослих людей старше 20 років.  Після перенесеного захворювання розвивається стійка довічна несприйнятливість до кору.

  При появі перших симптомів захворювання необхідно негайно викликати медичного працівника.

  Профілактика захворювання –  проведення щеплення вакциною кору. Це сама надійна міра.

   

   

   

  Call Now Button
  Будь в курсі подій