• In English
 • Контроль якості води за 2016 рік
  , опубліковано 14 Лютого 2017 року о 11:11

  Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернівецькій області (надалі – Головне управління) проводиться постійний моніториг щодо якості води з джерел  централізованого та децентралізованого водопостачання відповідно до вимог Державних санітарних правил і норм 2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

  Лабораторні дослідження проводяться Державною установою «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» відповідно до плану моніторингу базових показників стану навколишнього середовища.

  Вода централізованого  водопостачання не відповідала вимогам за мікробіо-логічними показниками протягом 2016 року в 1,4%  проти 0,8% у  2015, відхилення виявлялись в  Сокирянському (7,8%), Вижницькому (4,3%), Новоселицькому (2,5%) та Кельменецькому (0,9%) районах. Збільшився  відсоток відхилень  за фізико – хімічними показниками  води комунального водопроводу з 0,1 до 0,4 за  рахунок  Герцаївського (2,8%), Кельменецького (0,9%) районів та м.Чернівці (2,1%) .

  Вдвічі погіршилась якість води громадських криниць,  відсоток  невідповідності по бактеріологічним показникам склав 7,1 проти 3,6% в 2015 році. Вище  середньообласного показники  відхилень у м.Чернівці, Сторожинецькому, Заставнівському районах. Суттєво зріс відсоток невідповідності по фізико – хімічним показникам  з 0,3%  до 1,5% у 2016 році.

  Також протягом року дійснювався моніторинг за якістю води  централізованого, децентралізованого  водопостачання  за  вірусологічними  показниками. Відхилення  встановлені   у  воді  централізованого  водопроводу в  Путильському та Хотинському  районах.

   

   

   

  Начальник відділу безпеки

  середовища життєдіяльності

  Управілння державного нагляду

  за дотриманням санітарного

  законодавства                                                           О.Б. Борщевська

  Call Now Button
  Будь в курсі подій