Перейти до основної сторінки
З настанням теплого періоду року активізуються комахи, в тому числі кліщів, які є переносниками різних інфекційних хвороб, в тому числі і іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма).
Найбільшому ризику піддаються особи, які проживають в сільській місцевості або люди, які виїжджають за місто для туризму і прогулянок. У разі укусу кліща його слід видалити якомога швидше.
Хвороба Лайма (Lyme Borreliosis) викликається бактерією Borrelia і передається при укусах інфікованих кліщів.
Симптоми хвороби Лайма включають високу температуру, озноб, біль голови, втому, м’язовий і суглобовий біль. У місці укусу кліща часто з’являється висип, який поступово утворює пляму з блідим центром, перш ніж перейти на інші частини тіла. За відсутності лікування інфекція може перейти на суглоби, серце і центральну нервову систему. Впродовж 2-х років може розвинутися артрит.
За інформацією Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» на території Чернівецької області щорічно реєструються випадки хвороби Лайма. В 2016 році їх кількість зросла майже вдвічі (30 випадків захворювання проти 16 за 2015 рік). Щорічно збільшується і кількість уражених територій (2016 р. – 14, 2015 р. – 9). Територіально у 2016 році хвороба виявлялась у м.Чернівці, Вижницькому, Глибоцькому, Кіцманському, Новоселицькому та Сторожинецькому районах.
За результатами лабораторних досліджень кліщів, знятих з людей, кожен 8 зразок в 2016 році був позитивним на іксодовий кліщовий бореліоз.
Вже і в поточному році виявлено позитивні знахідки борелій в одному зразку досліджених кліщів.
Попередня
Наступна