• In English
 • ЯКІСНЕ НАСІННЯ ЗАПОРУКА ХОРОШОГО УРОЖАЮ.
  , опубліковано 20 Квітня 2017 року о 11:11

  З метою недопущення в обіг насіння овочевих, баштанних, квітково – декоративних, багаторічних трав, садивного матеріалу та саджанців повідомляємо, що відповідно до  Закону України “Про насіння та садивний матеріал» та правил торгівлі на ринках забороняється продаж насіння с/г культур без результатів лабораторного випробування.

  Чинним законодавством передбачено основні вимоги до суб’єктів реалізації насіння овочів у частині пакування, маркування, транспортування та зберігання насіння задля збереження його посівних якостей.

  Відповідно до ДСТУ 6006:2008 «Насіння овочевих, баштанних культур та кормових коренеплодів. Пакування, маркування, транспортування та зберігання. Технічні умови» насіння повинне бути фасоване у спожиткові тари (пакети з паперу, плівки, мішки, мішечки, торбинки, банки бляшані, картонні) та маркованими етикетками. Маркування наносять безпосередньо на упаковку або наклеюють.

  Етикетка повинна містити інформацію про запаковане насіння, яка повністю відобразить його якість споживачеві, а саме: назва країни – виробника; назва і товарний знак, юридична адреса підприємства, де пакували насіння; культура,  сорт, гібрид; категорія, генерація; сортова чистота (типовість); схожість; рік урожаю; номер насіннєвої партії; Маса – грами, або кількість насінин; документ на насіння (назва, номер); коротку інформацію про культуру (сорт, гібрид, поради з вирощування).

  Згідно ст.17 Закону України «Про насіння та садивний матеріал» кожна партія насіння і садивного матеріалу для реалізації повинна супроводжуватися сертифікатами:

  – насіння – сертифікатом, що засвідчує його сортові якості, та сертифікатом, що засвідчує його посівні якості;

  – садивний матеріал – сертифікатом, що засвідчує його сортові якості, та сертифікатом, що засвідчує його товарні якост

  Продаж та висів насіння, яке не перевірене в лабораторіях або не відповідає вимогам нормативних документів, забороняється згідно ст.15 Закону України «Про насіння та садивний матеріал».

  Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернівецькій області підготовлено інформативні статті у газетах  області та м. Чернівці, направлені  реалізаторам насіння та  керівникам сільськогосподарських підприємств листи спрямовані на попередження порушень законодавства України у сфері насінництва та розсадництва.

  Виходячи з вищевикладеного просимо, Вас, вжити заходи щодо недопущення  реалізації насіння с/г культур без відповідних документів.

  1

  3

  Call Now Button
  Будь в курсі подій