• In English
 • Ризик для здоров’я і життя людей
  , опубліковано 04 Травня 2017 року о 11:11

  Стихійна торгівля – це торгівля фізичними особами без будь-яких відповідних  документів, що гарантують безпечність та якість харчового продукту. Придбання товарів у місцях «стихійної торгівлі», в умовах, які не відповідають санітарним  вимогам,  можуть обернутися лихом для Вас, ваших рідних і друзів.

  В основному на «стихійних ринках» та вздовж автошляхів реалізується  продукція, яка виготовлена або вирощена в домашніх  умовах та господарствах. Жоден з видів такої продукції не проходить лабораторного контролю.  Крім того, у жодному випадку не дотримуються  умови зберігання, транспортування  і  реалізації м’ясо-молочної, рибної, рослинної та іншої продукції  (відсутні  відповідні умови холоду). Також відсутня інформація для споживача щодо кінцевого терміну придатності харчового продукту, який потребує спеціальних умов. Така  продукція  представляє високий ризик для здоров’я і життя людей!

  Торгівля з рук у невстановлених місцях – це правопорушення, за яке передбачена відповідальність за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладення штрафу. Жодні адміністративні заходи з рейдовими перевірками  не зможуть повністю знищити стихійну торгівлю. Для її ліквідації в першу чергу повинні налаштуватись мешканці нашого міста.

  Єдиний правильний спосіб боротьби – це не купувати продукти харчування та інші товари в місцях стихійної торгівлі.

  Тож, шановні краяни,  купуючи харчові продукти у «стихійних» продавців, не треба сподіватись в котрий раз на удачу. Рано, чи пізно, стихійний ринок відгукнеться так званим «лікарняним відпочинком».

  З метою профілактики гострих кишкових захворювань Головне управління  Держпродспоживслужби в Чернівецькій області застерігає та рекомендує  користуватися  лише  послугами  стаціонарної  мережі продуктових магазинів або  ринків області.

  Бережіть своє здоров’я та життя, рідних і близьких Вам людей!

  Call Now Button
  Будь в курсі подій