• In English
 • Щодо випадків захворювань на кишкові інфекції в м. Сокиряни Сокирянському районі
  , опубліковано 08 Липня 2017 року о 20:20

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області   інформує про реєстрацію спалаху гострих кишкових інфекцій в Сокирян-ському районі Чернівецької області.

  05.07.2017  робочою групою у складі спеціалістів Держпродспожив-служби,  Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації  та Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» розпочато епідеміологічне розслідування.

  Під час епідеміологічного обстеження встановлено, що до спалаху залучено п’ять населених пунктів, а саме: м. Сокиряни, м.Новодністровськ, с. Коболчин, с.Вашківці, с.Волошкове, с.Олексіївка. Переважна частина захворілих жителів м.Сокиряни проживають в частині населеного пункту, що підключений до централізованого водопостачання.

  з 27.06.17 по 07.07.2017 зареєстровано 111 випадків   гострих кишкових інфекцій, в тому числі дітей віком до 15 років – 44.

  Спеціалістами Головного управління  спільно з фахівцями  Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»  проведені  позапланові перевірки комунального водопроводу  та  КОС КП  «Сокиряни благоустрій», а  також  11  громадських криниць, що  розташовані   в м.Сокиряни.

  При  здійсненні   перевірок встановлено наступні порушення вимог санітарного законодавства, а саме: на комунальному  водопроводі  для  двох водозаборів не організовані зони санітарної охорони; з III поясів створена тільки зона I поясу на  джерелі «Шипіт», територія якого не впорядкована, про випадки аварій на водогоні керівництво не повідомляє місцеву владу, знезараження питної води перед подачею проводиться не якісно.

  Перевірено 11  громадських криниць в м. Сокиряни, з них 1 криниця  не  використовується, а на 4 виявлені порушення ( потребують  прове-дення  поточних  ремонтів). На всі громадські криниці  відсутні  санітарні  паспорти.

  Про  виявлені порушення інформовано органи  місцевого самовряду-вання та надано приписи щодо усунення  порушень.

  Крім  того, на  позачергових  засіданнях  комісій ТЕБ  та  НС при  Сокирянській РДА, Сокирянській міській  раді  та Чернівецькій ОДА   розглянуті  пропозиції, які  надані Держпродспоживслужбою  та прийняті  відповідні рішення.

  Проведення комплексу профілактичних, протиепідемічних заходів триває.

  Ситуація знаходиться під контролем Головного управління та  Чернівецької обласної державної адміністрації.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій