• In English
 • Про спалах захворювання на гостру кишкову інфекцію Хотинському районі
  , опубліковано 11 Липня 2017 року о 16:16

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області надає уточнену інформацію про  випадки  захворювання на гострі кишкові інфекції серед відпочиваючих  віруючих конфесії (ЄХБ) на березі річки Дністер біля села Перебиківці – Зелена Липа (за межами населених пунктів) Хотинського району Чернівецької області.

  Протягом 07.07.201710.07.2017 за медичною допомогою звернулось 55 хворих, з яких 52 дитини, 47 хворих (46 дітей та 1 дорослий) отримували лікування в денному стаціонарі в Перебиківській АЗПСМ, 4 дитини та 3 дорослих госпіталізовані в Хотинську ЦРЛ,  1 дитина в ОДКЛ міста Чернівці.

  За  результатами перевірки було  встановлено, що на березі річки Дністер групою релігійної конфесії віруючих (ЄХБ) організований сімейний відпочинок відкритого типу в кількості 45 дорослих та 110 дітей віком від 2-ох до 15-ти років.

  Сімейний відпочинок організований без відома керівництва місцевої громади, районної державної адміністрації, управління Держпродспожив-служби, тобто самовільно з 03.07.2017 року. Відпочинок організовано наступним чином, а саме: встановлені палатки для сну, навіс для читки лекцій, молитви та прийому їжі. Окремо встановлено 2 навіси, в одному з яких встановлений шпаргат (металева піч) на твердому паливі  для приготування гарячих перших страв та третіх страв, в іншому зберігається чистий посуд та бутильована вода. Зі  слів  відпочиваючих, приготування їжі проводилось наступним чином: перші, треті страви і овочеві салати готувались на місці відпочивальниками по черзі різними групами; другі страви готувались в домогосподарствах с.Перебиківці, приносились на місце відпочинку, розігрівались після чого споживались. На час обстеження залишків готових страв не було. Зі слів відпочиваючих за останніх два дні готувались такі страви, а саме: 06.07.2017 р. сніданок – каша пшенична, сосиска відварна, овочевий салат; обід – суп з вермішеллю, плов, огірок; вечеря – картопля, м’ясо свинне тушковане; 07.07.2017 р. сніданок – каша гречана, овочевий салат; обід  – суп,   картопля, м’ясо свинне тушковане. Також, зі слів відпочиваючих продукти харчування приносились з власних домогосподарств.

  Водопостачання від криниці глибиною 8 метрів, яка закрита кришкою. З криниці вода подається в резервуари, а звідти по пластикових трубах підведена  до  2-х  мийних ван для миття посуду, в душові, рукомийники та два туалети.

  Надвірні туалети розміщені на відстані 15 метрів на одній ліній з криницею. Зі слів відпочиваючих після проливних дощів, які пройшли 05.07.2017 року в криниці різко піднявся рівень води.

  Фахівцями  ДУ ЧОЛЦМОУ відібрано зразки колодязної води з місця розташування наметового містечка, води громадської криниці, води приватної криниці на бактеріологічне, фізико-хімічне, вірусологічне дослідження ( 3 проби питної води), обстежено осіб,  які займались приготуванням їжі, відібрано змиви  з посуду на БГКП.

  При досліджені матеріалу від одного хворого експрес-ротатестом  визначено антиген ротавірусної інфекції.

  За попередніми результатами бактеріологічних досліджень клінічного матеріалу від 1 хворого виділяється збудник дизентерії – штам шигели Зонне (Shigella sonnei).

  За результатами перевірки та з метою усунення ризиків розповсюдження інфекційних захворювань  Головним управлінням  було надано припис голові сільської ради с. Перебиківці щодо припинення відпочинку на березі річки Дністер групи релігійної конфесії віруючих (ЄХБ).

  Припис виконано,  проведено генеральне прибирання та дезінфекцію тариторії, на якій здійснювався відпочинок.

  Про ситуацію з захворюваності на гострі кишкові інфекції, заходи шодо ліквідації спалаху та виявлені недоліки під час проведеної перевірки проінформовано правоохоронні органи.

  Ситуація знаходиться під контролем Головного управління та Черні-вецької обласної державної адміністрації.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій