• In English
 • Готуємось до початку навчального процесу!
  , опубліковано 10 Серпня 2017 року о 11:11

  Нагальною проблемою перед батьками до початку навчального року є вибір для своїх дітей шкільної друкованої продукції, ранців, портфелів тощо.
  З метою надання рекомендацій батькам щодо придбання вище-зазначеної продукції Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області інформує про наступне.
  Державними санітарними нормами і правилами «Гігієнічні вимоги до друкованої продукції для дітей», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 18.01.2007 №13 (надалі – санітарні правила) встановлені вимоги до друкованої продукції для дітей.
  Санітарні правила спрямовані на профілактику захворювань органів зору, опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, а також розладів нервово-психічної сфери організму в дітей.
  Відповідно до санітарних правил до друкованих виробів для дітей відносять: підручники, посібники навчальні, журнальні видання, зошити, альбоми та блокноти для малювання, прописи, вироби, призначені для одноразового використання, тощо.
  Крім того зазначаємо, що відомості про вікову категорію читачів повинні обов’язково відображатись на титульному аркуші кожного видання (це теж слід врахувати при виборі продукції).
  Санітарними правилами встановлені й інші вимоги до друкованої продукції для дітей, а саме: розмір кегля букв, тип шрифтового оформлення, довжина рядка тексту, тип фарби, поля, скріплення тощо.
  Звичайно ж, до школи ніяк без портфеля або ранця – тут вже кому що подобається. Спинка ранцю повинна бути твердою, в ідеалі – ортопедичною. Її ширина не має перевищувати ширину плечей дитини. Лямки повинні бути широкими, щоб не врізатися в плечі. Всередині повинно бути декілька відділень. Основне – для книг та зошитів, меншого розміру – для авторучок, олівців, фломастерів тощо.
  Матеріал, який використовується для виготовлення верху портфелів, рюкзаків, ранців, повинен бути легким, міцним, з водовідштовхувальним просоченням або покриттям, морозостійкий, зручний для чищення, яскравого кольору, мати деталі та фурнітуру зі світловідбивними елементами для безпеки дитини, особливо в зимову пору року, коли рано сутеніє.
  Рекомендована вага портфеля, ранця повинна складати 500-700 гр. Не бажано, щоб вага пустого портфеля перевищувала 1 кілограм.
  При придбанні всієї продукції для   дітей кожен із батьків повинен звернути увагу на наявність позитивного висновку Державної санітарно-епіде-міологічної експертизи на  продукцію,  яка виробляється в Україні або імпорт-тується.
  Тож бажаємо Вашим діткам міцного здоров’я та успіхів у навчанні!

  Call Now Button
  Будь в курсі подій