• In English
 • До відома споживачів: Набув чинності Закон про встановлення у всіх будинках лічильників тепла і води
  , опубліковано 10 Серпня 2017 року о 11:11

  З 2 серпня набув чинності Закон України від 22 червня 2017 року № 2119-VIII “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”.
  Закон був опублікований 1 серпня в офіційній газеті Верховної Ради України «Голос України».

  Законом встановлено, що у будівлях, які на день набрання чинності цим Законом були приєднані до зовнішніх інженерних мереж і не були оснащені лічильниками тепла, мають бути встановлені лічильники обліку теплової енергії до 2 серпня 2018 року. При цьому лічильники гарячої та питної води для нежитлових будівель також мають бути встановлені протягом одного року, а для житлових будівель – протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом.

  Передбачається, що витрати на обладнання будівель лічильниками, понесені оператором зовнішніх інженерних мереж, відшкодовуються споживачами відповідних комунальних послуг шляхом сплати внесків за встановлення будинкового засобу обліку.

  Нормами Закону визначений також порядок облаштування будівель і окремих приміщень засобами комерційного обліку, їх обслуговування, заміни та абонентського обліку, особливості зняття показників і відповідного розподілу обсягу спожитих комунальних послуг, організаційно-правові основи формування рахунків на оплату комунальних послуг тощо.

  До встановлення лічильників обсяг споживання теплової енергії визначається за нормою споживання, встановленою органом місцевого самоврядування, що підлягає щомісячному коригуванню виконавцем послуги за фактичною кількістю годин постачання теплової енергії та фактичною середньомісячною температурою зовнішнього повітря.

  У свою чергу, обсяги споживання гарячої чи питної води до встановлення лічильників визначатимуть за нормами споживання, встановленими органом місцевого самоврядування. Загальний обсяг споживання гарячої або питної води у такій будівлі визначається як сума обсягу, визначеного за допомогою вузлів розподільного обліку та розрахункового обсягу, визначеного за нормою споживання для споживачів, приміщення яких не оснащені вузлами розподільного обліку.

  Обсяг теплової енергії, витраченої на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень будівлі, визначається та розподіляється між споживачами пропорційно до площі  квартири  чи іншого приміщення.

  Передбачається, що рахунки на оплату наданої комунальної послуги формуються на основі показань лічильника.

  Рахунки на оплату комунальної послуги надаватимуться споживачу на паперовому носії. На вимогу або за згодою споживача рахунки можуть надаватися споживачу в електронному вигляді, у тому числі за допомогою доступу до електронних систем обліку розрахунків споживачів.

  Також Законом запроваджується відповідальність за самовільне використання з корисливою метою електричної, теплової енергії, гарячої чи питної води без приладів обліку, результати вимірювання яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків (якщо використання приладів обліку обов’язкове), або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, а так само інші порушення правил користування електричною, тепловою енергією, гарячою чи питною водою, а також самовільне використання з корисливою метою газу, порушення правил користування газом у побуті, що не завдало значної шкоди. За такі дії передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від десяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб від тридцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Неоснащення будівель лічильниками тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а самовільний демонтаж, умисне знищення, пошкодження, розкомплектування, інше несанкціоноване втручання в роботу вузла комерційного обліку теплової енергії, гарячої чи питної води – штраф на громадян від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двохсот до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій