• In English
 • Чернівчанам за опалювальний сезон 2016/2017 років повернули більше 3,5 млн. грн. за ненадані або надані не у повному обсязі послуги централізованого опалення
  , опубліковано 16 Серпня 2017 року о 11:11

  Сектором контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, на виконання доручення Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б. до доповідної записки Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Зубка Г.Г. щодо вивчення питання стосовно ситуації з нарахуванням плати за послуги з централізованого опалення мешканцям багатоквартирних будинків у регіонах України протягом опалювального сезону 2016/2017 років від 27.05.2017 №4918/3/1-17 та розпорядження Чернівецької обласної державної адміністрації №498-р від 05.07.2017 «Про утворення робочої групи з питань перевірки правильності нарахувань за спожиті послуги з централізованого опалення протягом опалювального періоду 2016/2017 років», в межах повноважень, визначених законодавством, у складі вищезазначеної робочої групи розглянуто питання щодо правильності застосування тарифу на послугу з централізованого опалення при нарахуванні плати споживачам (населенню) цих послуг, що надаються Міським комунальним підприємством «Чернівцітеплокомуненерго» (далі – МКП «Чернівцітеплокомуненерго»). За результатами проведеної роботи та на підставі документів, наданих підприємством, встановлено.

  МКП «Чернівцітеплокомуненерго» відноситься до суб’єктів господарювання, що здійснюють господарську діяльність у сфері теплопостачання, діяльність яких регулюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

  Тарифи ліцензіатам на послуги з централізованого опалення для потреб населення встановлені постановою НКРЕКП від 31 березня 2015 року №1171 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню суб’єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг», із змінами, внесеними постановою НКРЕКП від 09.06.2016 №1101. Зазначеною постановою для МКП «Чернівцітеплокомуненерго» затверджено одноставкові тарифи на послугу з централізованого опалення, що надаються населенню на рівні:

  • для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії – 1185,12грн/Гкал;
  • для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії – 27,45грн/м.кв.

  На підставі наданих робочій групі матеріалів встановлено, що МКП «Чернівцітеплокомуненерго» протягом опалювального періоду 2016/2017 років проводило нарахування споживачам оплати за надані послуги з централізованого опалення із застосуванням тарифів, на рівні встановлених вищезазначеною постановою НКРЕКП. Відхилень від затверджених тарифів не встановлено.

  Крім того, сектором контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області в січні місяці 2017 року було проведено позапланову, за зверненням громадян, перевірку МКП «Чернівцітеплокомуненерго» щодо дотримання вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін (тарифів). За результатами проведеної перевірки підприємству надано припис щодо здійснення перерахунку в бік зменшення плати за послуги з централізованого опалення заявнику та попереджено обрахування споживачів внаслідок необґрунтованого нарахування плати за послугу з централізованого опалення з розрахунку тривалості опалювального сезону 2016/2017 років на загальну суму 927,50грн. Всього підприємством за опалювальний період 2016/2017 років здійснено абонентам перерахунків розміру плати за послуги централізованого опалення у разі надання їх або надання не в повному обсязі, зниження їх якості відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2010 №151 на загальну суму 3 665 056,82грн.

  Сектор контролю за регульованими цінами і надалі продовжує роботу відповідно до поставлених завдань та в межах наданих повноважень.

  Питання щодо правильності застосування тарифів на регіональному ринку житлово-комунальних послуг знаходиться на постійному контролі у керівництва Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.

  Слідкуйте за новинами на веб-сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області: www.consumer-cv.gov.ua.

   

  Call Now Button
  Будь в курсі подій