• In English
 • Якість питної води в області!
  , опубліковано 18 Серпня 2017 року о 15:15

  Вода — універсальний розчинник, в ній добре себе почувають мікроби та віруси. Це ідеальне середовище для їх розмноження.

  Вихід в даній ситуації — кип’ятіння води. Кип’ятіння знищує патогенні мікроби, кишкову паличку, холерний вібріон та збудників черевного тифу. Ймовірність гострих кишкових отруєнь різко знижується. Це великий плюс. Знімається питання вірусів і паразитів.

  Але кип’ятіння не рятує від інших напастей, які можуть бути у воді.  У воді проходять хімічні реакції, в результаті яких можуть утворитися небезпечні для здоров’я отруйні речовини. У воду частенько потрапляють промислові відходи,  залишки пестицидів і інсектицидів, а проходячи через шари землі, вона вимиває радіоактивні елементи. У цих випадках отруєння водою відбувається не відразу після випитої склянки води, а непомітно. Тому кип’ятіння і очищення води — це захист організму.

  Контроль за якістю питної води в області проводиться Державною установою «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

  На виконання доручення  Чернівецької обласної державної адміністрації від 13.07.2017 № 85-С «Про вжиття заходів щодо забезпечення населення питною водою гарантованої якості на території Чернівецької області» працівниками служби прийнято участь  в комісійних обстеженнях джерел водопостачання. Так, було обстежено 11 комунальних водопроводів, 3 відомчих, 1 сільський та 159 джерел децентралізованого водопостачання.

  З метою профілактики захворювань, пов’язаних із споживанням питної води на території  Чернівецької  області  працівниками Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» здійснюються лабораторні дослідження води централізованого та децентралізованого водопостачання. Так, за 7 місяців поточного року  в порівнянні з минулим роком при дослідженні води з комунальних водопроводів підвищився показник відхилення як за бактеріологічними з 1,9 до 7,8 % так і за фізико-хімічними показниками з 0,3 до 6,3%. За мікробіологічними показниками відхилення виявлялися у Вижницькому (33,3%), Сокирянському (20,6%), Новоселицькому (9,5%) та Кельменецькому (19%) районах. За фізико-хімічними показниками відхилення виявлялися в Сокирянському (29%) та Кельменецькому (10,5%) районах.

  При дослідженні води з сільських водопроводів за мікробіологічними показниками відхилення виявлялися у Вижницькому (12,5%) та Заставнівському (2,9%) районах.

  При дослідженні води з відомчих водопроводів відхилень не виявлено.

  Забезпечено також моніторинг якості води громадських криниць. Результати лабораторних досліджень показують, що зріс відсоток невідповідності за фізико-хімічними показниками і складає 3,6 % проти 1,4% в 2016 році. Відхилення виявлялися в Глибоцькому (1,8%), Герцаївському (2,2%), Заставнівському (0,5%), Новоселицькому (1,8%), Путильському (1,1%), Сторожинецькому (1,5%), Сокирянському (11,7%) районах та в м. Чернівці (51,6%).

  Водночас знизився відсоток відхилень по бактеріологічних показниках і становить 7,5 % проти 9,0 % в 2016 році. Відхилення виявлялися у Вижницькому (13%), Глибоцькому (3%), Герцаївському (5,2%), Заставнівському (4,6%), Кіцманському (0,7%) Новоселицькому (7,2%), Кельменецькому (5,5%), Путильському (4,3%), Сторожинецькому (6,2%), Сокирянському (17,1%) районах та в м.Чернівці (64,5%).

  За результатами  проведених комісійних  обстежень, моніторингових відвідувань, фахівцями служби проводиться роз’яснювальна робота на місцях, а також про виявлені недоліки інформовано органи місцевого самоврядування та контролюється їх усунення.

  Робота в даному напрямку продовжується.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій