• In English
 • Увага!!! Африканська чума свиней приходить до тих, хто не дотримується ветеринарно-санітарних правил !!!
  , опубліковано 30 Серпня 2017 року о 17:17

  Епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней  в Україні та таких сусідніх країнах, як Румунія, Угорщина, Польща є дуже складною. Це високозаразна інфекційна хвороба, яка за дуже короткий термін знищує все поголів’я у  господарстві. Інкубаційний період африканської чуми  триває від 3 до 12 діб. При виникненні захворювання в населеному пункті забороняється проводити забій та  утримання свиней впродовж 6 місяців.

  Вірус хвороби може зберігатися  в м’ясі інфікованих свиней до півроку,  в охолоджених тушах (4 °C) — півроку, у замороженному м’ясі (—20 °C) — безкінечно,  в копченій ковбасі впродовж 5 місяців і більше,   при 50 °С вірус гине впродовж години.

  З  початку виникнення захворювання, а це 2012 рік, в Україні вже зареєстровано 249 випадків. Особливою цифрою є кількість виявлених захворювань в 2017 році. Так, станом на 29 серпня 2017 року вже зареєстровано  101 випадок, лише за серпень місяць   зареєстровано 10 випадків   в Хмельницькій, Рівенській, Закарпатській, Київській, Харківській, Одеській, Дніпропетровській та Волинській  областях. Основні випадки – це падіж диких кабанів.

  Основними причинами розповсюдження АЧС є відсутність дієвого контролю при переміщенні живих тварин та сировини, в т. ч. автошляхами, торгівля живими тваринами та сировиною на стихійних ринках, нехтування елементарними заходами біологічної безпеки, в переважній більшості в особистих підсобних господарствах громадян та дрібних спеціалізованих підприємствах.

  Для того, щоб вберегти свиней від  африканської чуми, Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області рекомендує:

  – щодня оглядати тварин;

  – не купувати корми і кормові добавки невідомого походження в невстановлених торгових місцях;

  – не згодовувати тваринам харчові відходи і відходи, отримані після забою свиней;

  – не купувати живих свиней, м’ясо і м’ясопродукти у неустановлених торгових точках, без ветеринарних супровідних документів;

  – проводити заходи по боротьбі з гризунами та комахами;

  – не допускати відвідування виробничих приміщень сторонніми особами;

  – утримувати свиней в закритих приміщеннях;

  – не проводити подвірний забій і реалізацію свинини без ветеринарного передзабійного огляду тварин і ветеринарно-санітарної експертизи м’яса та продуктів забою фахівцями державної служби ветеринарної медицини;

  – після відвідин лісу дезінфікувати одяг та взуття, мити руки з милом, а краще — прийняти душ;

  – при  полюванні на диких кабанів ні в якому разі не згодовувати їхні рештки домашнім свиням;

  – при підозрі на африканську чуму свиней слід відразу звернутись до лікаря ветеринарної медицини або в районне \ міське \ Головне   управління Держпродспоживслужби.

  САМОЛІКУВАННЯ ТВАРИН КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО!!!

  Якщо у Вас виникли будь – які питання стосовно африканської чуми свиней, до ваших послуг Гаряча телефонна лінія (0372-55-34-09) (+38 095 330 11 04). Тут Ви зможете отримати відповіді на усі Ваші запити.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій