• In English
 • Щодо реєстрації потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів.
  , опубліковано 07 Вересня 2017 року о 17:17

  Керуючись Законом України    «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», Головне управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області   наголошує про необхідність реєстрації потужностей операторів ринку, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.

  Згідно статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 лютого 2016 року № 39 року «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам», в державі створено реєстр операторів ринку харчових продуктів.  Реєстрацію операторів ринку здійснюють Чернівецьке міське та районні управління Головного управління Держпродсполживслуждби в Чернівецькій області.

  Протягом 2016 – 2017 років на території  Чернівецької області зареєстровано  4652   потужності.

  Оператор ринку харчових продуктів, який використовує потужність, зобов’язаний подати заяву відповідного зразку до територіального органу Держпродспоживслужби та за 15 днів отримати у письмовому вигляді інформацію про державну реєстрацію потужності. Вимагати для реєстрації будь-які інші документи органам Держпродспоживслужби заборонено. Державна реєстрація здійснюється безкоштовно.

  Разом з тим наголошуємо про адміністративну відповідальність, передбачену статтею 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» за роботу незареєстрованих потужностей. Так, за виробництво та зберігання харчових продуктів на потужностях, незареєстрованих згідно законодавства, передбачено штраф в розмірі від 23 до 30 мінімальних заробітних плат.

  Робота по встановленню незареєстрованих об’єктів з виробництва та обігу харчових продуктів, а також притягнення до відповідальності посадових та фізичних осіб буде проводитися державними інспекторами  в ході  здійснення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю).

  Call Now Button
  Будь в курсі подій