• In English
 • Спалювати сміття це небезпечно!
  , опубліковано 07 Вересня 2017 року о 17:17

  На території області восени  прийнято спалювати опале листя та суху траву на присадибних ділянках.   Однак, треба усвідомлювати, що внаслідок горіння виділяються шкідливі речовини, які є стійкими у навколишньому середовищі, забруднюють повітря, їжу та водні об’єкти. Повітря стає важким і гірким у зв’язку з вивільненням сотен мікрочастинок диму. До їх складу входять безліч токсичних сполук, так як листя вбирають з атмосфери всі викиди.  Одним з найбільш токсичних синтетичних сполук які виділяються є діоксин.  Діоксини — це суперекотоксиканти, що належать до І класу токсичності. Також, при розкладанні несортованого сміття в атмосферу виділяються небезпечні речовини такі, як важкі метали – окиси азоту, оксид сірки, оксид вуглецю, угарний газ, бензоперон та інші небезпечні речовини.

  Ці речовини згубно діють на організм людини загострюють або викликають захворювання, переважно серцево-судинної системи і дихальних шляхів та алергічного характеру.

  Головне управління Держпродспоживслужба в Чернівецькій області застерігає,  що спалювання сміття негативно впливає на стан навколишнього середовища і загрожує здоров’ю людей.

  Законодавством заборонено спалення в населених пунктах сміття, і листя, зокрема: статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»; пункту 2.5. «Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць», затверджених Міністерством охорони здоров’я України від 17.03 2011року за № 145; пункту 6.1.3 “Державні санітарні правила охорони атмосферного повітря населених місць”.

  Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення  “Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів”.

   

   

   

   

  Начальник відділу безпеки

  середовища життєдіяльності

  Управілння державного нагляду

  за дотриманням санітарного

  законодавства                                                                                  О.Б. Борщевська

   

  Call Now Button
  Будь в курсі подій