• In English
 • Закордонний паспорт: актуальність сьогодення
  , опубліковано 28 Вересня 2017 року о 14:14

  Одним із актуальних на сьогоднішній день питань є оформлення біометричних документів. Із запровадженням безвізового режиму кількість охочих отримати закордонний біометричний паспорт значно збільшилася від початку 2017 року. На стрімке зростання попиту з надання цієї адміністративної послуги вплинув ще й сезонний фактор.

  У зв’язку із численними запитами громадян щодо вартості послуг з оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, в даній статті окреслимо основні законодавчі і нормативно-правові документи, що регулюють сферу надання адміністративних послуг.

  06.09.2012 в Україні був ухвалений Закон «Про адміністративні послуги» (№5203-VI), який  впорядковує систему надання адміністративних послуг в державі. Стаття 5 Закону закріпила ряд важливих принципів діяльності у цій сфері, в тому числі наголосила на необхідності встановлення виключно законами України переліку адміністративних послуг та визначення платності або безоплатності їх надання. Відповідно до статті 20 Закону, Кабінет Міністрів України у шестимісячний термін повинен був підготувати та подати до українського парламенту проект закону «Про перелік адміністративних послуг та плату (адміністративний збір) за їх надання», але по сьогодні такий Закон в Україні не прийнятий і у сфері надання адміністративних послуг, зокрема, що надаються підрозділами Державної міграційної служби України постанова Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 №795 продовжує залишатися чинним нормативно-правовим актом державного рівня, який визначає види адміністративних послуг Державної міграційної служби та встановлює розміри плати за їх надання.

  Спектр адміністративних послуг, що надаються підрозділами Державної міграційної служби є досить широким, але на сьогоднішній день послуга з оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) та обмін паспорта громадянина України для виїзду за кордон є однією з найбільш запитуваних у громадян, оскільки націлена на задоволення їх життєвих, комерційних та інших інтересів, пов’язаних з необхідністю виїзду за кордон.

  Наразі офіційний реєстр платних адміністративних послуг, що надаються Державною міграційною службою, визначається пунктами 26, 27 та 32 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №795 від 04.06.2007 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України №1098 від 26.10.2011).

  Крім того, вартість адміністративних послуг у сфері міграції встановлена постановою Кабінету Міністрів України від 02.11.2016 №770 «Деякі питання надання адміністративних послуг у сфері міграції»

  Відповідно до вказаних нормативно-правових актів, на сьогоднішній день при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон у звичайному режимі громадяни оплачують вартість адміністративної послуги (253 грн.) та вартість бланку з електронним чіпом (304 грн. 32 коп.). Це при оформленні документа протягом 20 робочих днів. У випадку оформлення документа протягом 7 робочих днів, сума вартості адміністративної послуги подвоюється (і складає відповідно 506 грн.).

  Таким чином вартість оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон становить 557,32грн. (оформлення протягом 20 робочих днів) або 810,32грн. (оформлення протягом 7 робочих днів).

  Будь-які супутні послуги, якими пропонують скористатися при оформленні закордонного паспорта є виключно добровільними і жодна посадова особа не вправі примушувати громадянина скористатися та оплачувати такі послуги!

  З питань, що виникли внаслідок перегляду даної статті ви можете звертатись до сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області: м. Чернівці,      вул. Сторожинецька, 115 для отримання консультацій та роз’яснень з питань ціноутворення в галузі надання платних адміністративних послуг.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій