• In English
 • ОСІННІ ОБСТЕЖЕННЯ В ГОСПОДАРСТВАХ ОБЛАСТІ
  , опубліковано 04 Жовтня 2017 року о 09:09

  Спеціалісти   управління   фітосанітарної   безпеки  ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області організовують проведення в базових та інших господарствах області ґрунтових розкопок та інших осінніх обстежень полів, садів, лісосмуг, неорних земель, сільськогосподарських угідь на виявлення зараження їх шкідниками та хворобами.

  Ґрунтові розкопки проводяться щорічно з метою визначення видового складу, щільності та інших показників популяцій шкідників, що зимують в ґрунті. Личинки  деяких шкідливих фітофагів (коваликів, жука кузьки, хрущів та інших пластинчатовусих) розвиваються в ґрунті 2 і більше років. Гусениці озимої та інших підгризаючих совок, личинки хлібної жужелиці можуть наносити значні пошкодження за менш тривалі періоди.

  Крім ґрунтових розкопок, восени проводяться ряд інших обстежень земельних угідь і посівів сільськогосподарських культур на заселеність шкідниками та ураженість хворобами:

  – мишоподібними гризунами (посіви озимих культур, багаторічних трав, неорні землі);

  – стебловим (кукурудзяним) метеликом, пухирчастою та летючою сажкою (посіви кукурудзи);

  – хлібними клопами та щитоносками (ліси та лісосмуги);

  – злаковими мухами, бурою листковою іржею та борошнистою росою (посіви озимих зернових культур) та ін.

  В разі виявлення загрозливої чисельності шкідливих організмів, керівникам господарств надаються рекомендації щодо захисту рослин.

  Якісне проведення осінніх обстежень дасть змогу спрогнозувати фітосанітарний стан агроценозів краю  в наступному році та ефективно спланувати майбутні заходи захисту рослин.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій