• In English
 • ПОСІВНА КОМПАНІЯ ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ
  , опубліковано 29 Вересня 2017 року о 15:15

  Шановні керівники сільськогосподарських господарств, фермери!

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області повідомляє про те, що згідно ст.15 та ст.17 Закону України «Про насіння та садивний матеріал» насіння та садивний матеріал вводиться в обіг після їх сертифікації. Використання для сівби/посадки насіння та/або садивного матеріалу, що не має відповідного сертифіката, забороняється.

  Особливу увагу, просимо звернути на постанову № 97 від 21. 02. 2017 року “Про затвердження Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал …”, де детально прописані порядок сертифікації.

  Перевірку насіння та садивного матеріалу на відповідність, видачу сертифікатів на насіння, та садивний матеріал на території Чернівецької області проводить на ДП «Державний центр сертифікації і експертизи с/г продукції», у підприємства є територіальне представництво в Чернівецькій області з двома лабораторіями в м. Чернівці вул. Героїв Майдану 194А, та м. Кіцмань вул. Сковороди 16А. Тут всі виробники сільськогосподарської продукції можуть перевірити посівні якості насіння, та одержати відповідні сертифікати.

  Слід зазначити, що суб’єктами видачі сертифікатів, що засвідчують сортові якості насіння або садивного матеріалу, є центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику, або органи з оцінки відповідності, що входять до сфери його управління.

  Кожна партія насіння і садивного матеріалу під час реалізації та використання повинна супроводжуватися:

  1) сертифікатами;

  насіння – сертифікатами, що засвідчують його сортові якості, та сертифікатами, що засвідчують його посівні якості;

  садивний матеріал – сертифікатами, що засвідчують його сортові якості, та сертифікатами, що засвідчують його товарні якості;

  2) документами згідно з ДСТУ 4138-2002 “Насіння сільськогосподарських культур. Методи визначення якості”.

  Реалізація насіння та садивного матеріалу без супровідних документів забороняється.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій