• In English
 • Показники лічильників природного газу повинні відповідати метрологічним вимогам
  , опубліковано 11 Жовтня 2017 року о 11:11

  Лічильники обліку природного газу використовуються суб’єктами господарювання при здійсненні комерційної діяльності та іншими споживачами (в тому числі населенням) при розрахунках за послуги  газопостачання, тому вони повинні відповідати метрологічним вимогам.

  Технічним регламентом засобів вимірювальної техніки, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 163 встановлено вимоги і до лічильників, які застосовуються для комерційного обліку газопостачання в Україні.

  Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 № 1314-VIІ законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту, в тому числі і лічильники обліку природного газу.

  Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожитий природній газ), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з газопостачання, які також несуть відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки.

  Фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок коштів газорозподільних підприємств, що передбачені в структурі тарифу на послуги розподілу природного газу.

  Постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 374 затверджено Перелік категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці, зокрема, лічильники газу.

  При цьому, повинні дотримуватись міжповірочні інтервали законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, затверджені наказом Мінекономрозвитку від 13.10.2016 № 1747 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України від 01.11.2016 за № 1417/29547.

  Наприклад, лічильники газу відносяться до категорії 41 «Лічильники газу та пристрої перетворення об’єму» і міжповірочний інтервал в залежності від класу точності пристрою становить 2 або 8 років.

  Якщо лічильники, що перебувають у власності споживача, визнані за результатами повірки відповідним органом у сфері метрології та метрологічної діяльності непридатними до подальшої експлуатації, рішення про доцільність їх ремонту приймає суб’єкт господарювання, що надає послуги з газопостачання, ураховуючи технічні та економічні чинники.

  У разі прийняття суб’єктом господарювання, що надає послуги з газопостачання рішення про доцільність ремонту, він зобов’язаний встановити відремонтований лічильник споживача замість тимчасово встановленого лічильника з обмінного фонду. У разі прийняття суб’єктом господарювання рішення про недоцільність проведення ремонту, він зобов’язаний безкоштовно встановити власний розрахунковий лічильник для подальших комерційних розрахунків з газопостачання і повернути побутовому споживачу його лічильник.

  Лічильники, які вчасно не повірені або термін чергової повірки яких сплинув, не можна використовувати для розрахунків оплати за спожитий газ.

  У разі порушення Ваших прав на безкоштовну періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожитий для побутових потреб газ), що є Вашою власністю звертайтеся до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області (58011, м. Чернівці, вул. Сторожинецька,115). Держпродспоживслужба та її територіальні органи розглядають усі звернення споживачів, права яких було порушено, у встановлений чинним законодавством термін.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій