• In English
 • Новорічні прикраси: обираємо якісне!
  , опубліковано 27 Листопада 2017 року о 00:00

  Наближаються новорічні свята у зв’язку з цим збільшується попит на новорічні прикраси, які, на жаль, останнім часом не тішать споживачів своєю якістю. Іграшки та гірлянди можуть бути дуже небезпечними, тому важливо дбати не лише про різнобарв’я та красу, а й про здоров’я і власну безпеку.

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області звертає увагу споживачів та закликає бути пильними і під час придбання новорічних прикрас.

  Найкращими ялинковими прикрасами є, звісно, скляні кулі. Обираючи їх, потрібно звертати увагу та міцність скла, особливо, якщо у Вас є маленька дитина, та на забарвлення. Після контакту з іграшкою у Вас не повинно залишатися брудних відбитків на пальцях, як, зрештою, в якісних прикрасах блискітки теж не осипаються.

  Щодо пластикових куль, то тут вибір сьогодні справді широкий, але разом з тим не менш небезпечний. Тим паче, що такий товар не підлягає в нашій державі обов’язковій сертифікації. Перед придбанням ялинкової прикраси варто звернути увагу на її механічні та фізичні властивості: чи міцно тримається елемент кріплення? Чи немає надто гострих кутів? А ще таку іграшку також варто понюхати – різкий запах – хороша причина для того, аби відкласти таку кулю в бік та вибрати іншу – менш небезпечну.

  Окремо варто зупинитися на гірляндах. При обранні такої електротехнічної продукції, радимо споживачам дотримуватись кількох простих правил. Перш за все, ретельно огляньте гірлянду. Зверніть увагу на маркування, що повинне містити повні дані про виробника і його розташування державною мовою. Порівняйте, чи підходить цей тип гірлянд для наших розеток. Перевірте, чи ізольовані  дроти і чи не занадто вони тоненькі. Обов’язково протестуйте гірлянду перед купівлею і не тільки переконайтесь у справності всіх ламп, але й потримайте запалену гірлянду у руках  кілька хвилин. Цей простий тест дасть можливість оцінити чи не перегрівається прилад, та чи не виділяється під час роботи неприємний запах, який може бути шкідливим для здоров’я. Також огляньте, чи міцно закріплені всі лампи, та чи не є вони крихкими. Якщо ви обираєте гірлянду для оздоблення предметів, які знаходяться на вулиці, то вона повинна мати спеціальне маркування (ІР 23), а лампи повинні бути у спеціальних гніздах для того, щоб попередити доступ вологи до місць контактів. Під час прикрашання ялинки чи приміщення лампи гірлянди треба надійно закріплювати, щоб попередити їх падіння (від поштовху, протягу тощо), адже пошкоджена лампа може стати причиною пожежі.

  Згідно Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами затверджених наказом Міністерства економіки України від 19.04.2007 N 104: При продажу електропобутових товарів працівники суб’єкта господарювання зобов’язані в присутності споживача перевірити їх якість, комплектність, наявність технічного паспорта, гарантійного талона, інструкції з експлуатації, точність міри або кількості (шнура, проводу, дрібних товарів) та в обов’язковому порядку заповнити гарантійний талон.

  У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством, має право вимагати безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк, а якщо виник істотний недолік (недолік з вини виробника, який взагалі не може бути усунений) споживач має право за своїм вибором вимагати від продавця:

  – повернення сплаченої за товар грошової суми;

  – вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця товару.

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області радить всім споживачам дотримуватися цих порад і не спокушатись дешевою та неякісною продукцією, адже замість економії можна отримати багато неприємностей та шкоди.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій