• In English
 • «Ціни на продукти до святкового столу: як завчасно подбати про свій гаманець»
  , опубліковано 27 Листопада 2017 року о 00:00

  Останній місяць осені нагадує нам про початок зими, а значить – про початок наймагічніших і найсмачніших новорічних та різдвяних свят. І чи не основною статтею витрат в бюджеті  кожної родини є витрати для приготування святкових страв. А щоб не зіпсувати святкового настрою та уберегтися від неконтрольованих витрат  фахівці сектору контролю за регульованими цінами радять вже від тепер починати раціональне планування закупок. Адже напередодні новорічних свят окремі основні продукти харчування зазвичай дорожчають.

  Цьогоріч ринок самостійно регулюватиме процеси ціноутворення на «святковому» продовольчому ринку, які формуватимуться під впливом попиту і пропозиції. Оскільки, з липня місяця цього року Уряд скасував державне цінове регулювання на продовольчу групу товарів. Головною метою цих змін було зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції та дебюрократизація (дерегуляція) у сфері ціноутворення. Таке  рішення Уряду спростило процедуру зміни цін залежно від цінових коливань ринку, що дозволило виробникам швидше реагувати на зміни кон’юктури.

  Тому, в даній ситуації варто упередити та не допустити підвищення новорічного ажіотажу, який зазвичай призводить до підвищення цін. Вважаємо, що цього вдасться уникнути, якщо дослухатися декількох простих порад:

  • заздалегідь складіть святкове меню, а потім список необхідних продуктів для його приготування.
  • планомірно здійснюйте покупки (не варто намагатися все закупити в одному магазині. Краще слідкуйте за акціями та купуйте там, де потрібний продукт дешевше).
  • деякі закупки радимо починати вже зараз. Наприклад, вина, особливо імпортні, дорожчають регулярно. Те ж відбувається з шампанським і напоями міцніше: віскі, коньяком, текілою, ромом. У той же час, куплені зараз, вони чудово простоять у вашій шафі до 31 грудня. Можна купити заздалегідь червону ікру, рибні консерви для салатів, консервований горошок та кукурудзу, цукерки, чай та каву. Це ж стосується і продуктів заморозки.
  • не відкладайте в довгий ящик й закупівлю м’яса і м’ясопродуктів. М’ясо купуйте в тій кількості, в якій воно вам необхідне для приготування святкових страв, адже вже після Нового року, в період посту, ціни на нього дещо знижуються.
  • не слід забувати, що в другій половині грудня, торговельні мережі зазвичай оголошують акції практично по всіх категоріях товарів. Але в даному випадку не забувайте звертати увагу на термін придатності товару.
  • не радимо відкладати в довгий ящик придбання продуктів, які ви плануєте купити на ринку. Оскільки при передсвятковому ажіотажі, як правило ціни піднімаються.
  • купуйте строго по списку, а не все поспіль (по принципу – всі беруть і я візьму).
  • зверніть увагу, що часто святкова упаковка служить підвищенням ціни товару. Тут користуйтеся власними смаками та фінансовими можливостями.

  І, на останок: під час передноворічної метушні не варто зайвий раз заходити до магазинів. Купуйте тільки найнеобхідніше, відмовтеся від імпульсних покупок, інакше, піддастеся святковому ажіотажу.

  Ці не хитрі поради допоможуть вам заощадити на продуктах на Новий рік та порадувати своїх близький маленькими приємними подаруночками.

  Сектор контролю за регульованими цінами бажає вам планомірних покупок за прийнятними цінами.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій