• In English
 • На часі – напрацювання нових методів профілактики та ліквідації небезпечних інфекційних хвороб тварин, – ДНПК
  , опубліковано 22 Січня 2018 року о 18:18

  Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України, яке було присвячено питанням епізоотичної ситуації в країні, оцінці ризиків, напрацюванні шляхів запобігання поширення небезпечних хвороб тварин, затвердженню методів профілактики та ліквідації небезпечних інфекційних хвороб тварин.

  Члени ДНПК відзначили складну епізоотичну ситуацію щодо захворювання на африканську чуму свиней (АЧС), яка продовжує спостерігатися в Україні і стримує розвиток свинарства в нашій державі.

  Також існує потенційна загроза занесення вузликового дерматиту ВРХ, ящуру тварин, грипу птиці та інших захворювань, які на сьогодні не реєструються в нашій державі. Небезпеку та загрозу здоров’ю тварин та людей в Україні несуть і такі захворювання як сказ, туберкульоз, лейкоз, лептоспіроз.

  Як було зазначено під час засідання, першочерговим завданням є затвердження нових методів профілактики та ліквідації небезпечних інфекційних хвороб тварин. Актуальність питання стану епізоотичної ситуації в Україні потребує серйозного обговорення та прийняття відповідних рішень, адже відомо, що дешевше запобігти хворобі, ніж потім лікувати, або ще гірше – проводити заходи із знищення тварин.

  Існує нагальна потреба прийняття невідкладних рішень в частині розробки та затвердження нормативно-правових актів, у першу чергу – щодо підвищення заходів із біологічної безпеки. Також потрібно посилити вимоги щодо здоров’я та благополуччя тварин, заходів з профілактики інфекційних захворювань, а також безпечності харчових продуктів.

  Члени ДНПК звернули увагу на матеріально-технічне забезпечення ветеринарної служби держави, яке протягом тривалого часу не оновлювалося. Як наслідок, це не дозволяє ефективно та в повній мірі проводити спеціальні протиепізоотичні заходи.

  На переконання учасників засідання, у поточному році у межах затвердженого на 2018 рік фінансування протиепізоотичних заходів необхідно передбачити придбання Держпродспоживслужбою лабораторного обладнання, спецтранспорту та матеріально-технічних засобів для ефективного виконання передбачених планом заходів.

  Перший заступник Голови Держпродспоживслужби Андрій Жук поінформував членів ДНПК про епізоотичну ситуацію в Україні. Він зауважив, що на початок 2018 року завдяки проведенню діагностичних досліджень та вчасної організації заходів на туберкульоз ВРХ, в Україні не залишилося жодного неблагополучного пункту щодо цього захворювання. Стабільною залишається ситуація щодо лейкозу, завдяки обов’язковій вакцинації домашніх тварин контролюється ситуація щодо сибірки.

  Водночас, за минулий рік зареєстровано 1356 неблагополучних пунктів щодо сказу, що перевищує минулорічні показники через неналежну вакцинопрофілактику в попередні роки. За його словами, за минулий рік проведено понад 4,2 млн. щеплень домашніх тварин проти сказу.

  Крім того, ситуація щодо захворювання на АЧС залишається складною. За 2017 рік в Україні виявлено 163 випадки АЧС, а в 2018 році вже виявлено 8 випадків. У результаті проведених заходів в Україні оздоровлено 137 із 163 виявлених в 2017 році неблагополучних по АЧС пунктів. При цьому не було зареєстровано жодного повторного випадку АЧС в оздоровлених неблагополучних пунктах.

  Під час засідання були заслухані представники Державного агентства лісових ресурсів та Мінприроди щодо проведення роботи з депопуляції диких кабанів, а також заступники голів Полтавської та Рівненської облдержадміністрацій, які доповіли про заходи з локалізації, ліквідації та недопущення поширення збудника АЧС на території зазначених регіонів.

  За результатами засідання ДНПК при КМУ було прийнято відповідне рішення та затверджений План протиепізоотичних заходів із профілактики основних заразних хвороб тварин в Україні у 2018 році.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій