• In English
 • Щодо випадків АЧС в Чернівецькій та Хмельницькій областях
  , опубліковано 14 Лютого 2018 року о 18:18

  Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, в ПП «Меренюк І.Ф.» (с. Молодія, Глибоцький район, Чернівецька область) було зареєстровано захворювання та загибель свиней.

  При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) (м. Київ) 12.02.2018 було виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 001175 п.м./18 від 12.02.2018).

  Крім того, відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, в особистому підсобному господарстві гр. Тімуса Л.Ф. (с. Почапинці, Чемеровецький район, Чернівецька область) було зареєстровано захворювання та загибель свиней.

  При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) (м. Київ) 13.02.2018 було виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 001259 п.м./18 від 13.02.2018).

  З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Глибоцькій та Чемеровецькій районних державних адміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

  В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій