• In English
 • Пам’ятка споживачам при купівлі насіння призначеного для роздрібної торгівлі
  , опубліковано 22 Лютого 2018 року о 17:17

  Розпочинається сезон масової реалізації насіння овочевих та баштанних культур, кормових коренеплодів, квітів, багаторічних трав та інших сільськогосподарських культур на ринках та в спеціалізованих магазинах області

  Купити насіння – це сьогодні, здається, справа зовсім не складна. Зайдіть у будь-який садівничий магазин – там сотнями пропонують різноманітні сорти та гібриди рослин. Але іноді, після поспішної покупки, трапляються розчарування. Щоб убезпечитися від ризику придбання неякісного насіння потрібно дотримуватися простих рекомендацій під час його купівлі. Отже, як вибрати насіння?

  Перш за все – це сорт насіння. Зараз кожен вид сільськогосподарської культури має безліч сортів, які адаптовані до кліматичних умов різних регіонів. Тому перш за все слід з’ясувати які гібриди (або сорти) підходять для вашої місцевості. Рекомендовані зони вирощування сортів сільськогосподарських культур можна знайти в Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні на 2018 рік.

  Насіння, яке потрапляє у роздрібну торгівлю, обов’язково повинне мати відповідні документи про якість. Дані  документи повинні зберігатись за місцем здійснення торгівлі та пред’являтися споживачеві на його вимогу. Так, покупець має право вимагати в продавця відомості про партію насіння, яке він хоче придбати. Номер партії вказано на пакеті, а основна інформація про неї занесена в довідку про сортові та посівні якості. Отож передусім необхідно вимагати у торговця саме довідку на насіння.

  У документі мають бути такі відомості: назва підприємства, де придбано насіння, кому відпущено, культура, сорт (гібрид), рік урожаю, номер партії, схожість (здатність до проростання), чистота, вологість, походження насіння, термін дії документа.

  Згідно з п. 8.5 ДСТУ 6006:2008 на пакеті з фасованим насінням, призначеним для роздрібної торгівлі, вказують: назву країни-виробника насіння, а також фірму, підприємця тощо; назву і товарний знак, юридичну адресу, де пакували насіння; культуру, сорт (гібрид); масу, г або кількість насінин в пакеті, шт.; номер насіннєвої партії; рік урожаю; схожість; документ на насіння (назва, №); коротку інформацію про культуру (опис сорту чи гібриду, поради щодо вирощування).

  Покупцеві варто знати, що термін дії документів на насіння овочевих культур щодо посівних якостей становить 12 місяців, а на упаковане в герметичну тару — 24 місяці.

  Рекомендуємо – при розкритті намагайтесь не пошкодити місце, на якому  вказаний номер партії, зберігати квитанцію (фіскальний чек) на придбаний товар та пакети на яких зазначено номер партії використаного насіння. Маючи їх можна виставити претензії до продавця у разі реалізації вам неякісного насіння. Відповідальність за продаж неякісного насіння є суто господарська. Ошуканому споживачу слід звертатись до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області за адресою: м. Чернівці, вул. Сторожинецька 115.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій