• In English
 • Звіт про роботу управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини за 2017 рік
  , опубліковано 22 Березня 2018 року о 15:15

  Організація протиепізоотичної роботи.

  Спеціалістами державних установ ветеринарної медицини області, державними інспекторами управлінь забезпечено епізоотичне благополуччя області. План  протиепізоотичних заходів по профілактиці основних заразних хвороб тварин на 2017 рік  в цілому виконаний. Досліджено ВРХ на лейкоз 70960 гол.,що становить 91,2% до плану,  бруцельоз – 69408 гол. (89,7%), туберкульоз 99927 гол. (109,3%); ДРХ на бруцельоз -2080 гол. (117%), лептоспіроз -1341 гол. (119%); свиней на бруцельоз- 2309 гол. (99%), лептоспіроз 1328 гол. (119%),  АЧС (дикі свині) – 107 проб (та домашні свині) – 203 проби. Вакциновано ВРХ проти сибірки – 88990 гол. (99%), хв. Ньюкасла – 3328 тис. гол. птиці (99%) та сказу 104343 гол. собак (97%).  Оздоровлено два неблагополучні пункти по грипу птиці, один по брадзоту овець, п’ять по сказу собак, п’ять по сказу лисів, два  по АЧС, один по лептоспірозу ВРХ.  При виявленні спалахів небезпечних інфекційних захворювань, з метою профілактики, ліквідації та недопущення їх розповсюдження проведено 3 засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернівецькій облдержадміністрації та 71 засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністраціях та Чернівецькій міській раді.

  Отримано  та розподілено між державними установами ветеринарної медицини області за кошти  Державного бюджету України по КЕКВ 2220 «Медикаменти та перев’язувальні матеріали КПКВК 2809020» Протиепізоотичні заходи та участь в МЕБ  ветеринарних препаратів та діагностикумів на суму 2712518,84 грн.

  Проведено навчання  із спеціалістами Держпродспоживслужби області, районних державних лікарень ветеринарної медицини та державних лабораторій ветсанекспертизи на базі Регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини на тему: «Порядок відбору матеріалу від добутих диких кабанів для лабораторного дослідження на АЧС». Всього за рік відібрано та направлено для дослідження біоматеріал від 107 добутих  диких кабанів на АЧС. Результат негативний.

  Спеціалістами відділу організації протиепізоотичної роботи взято участь  у проведенні спільної  наради  «Щодо ведення  мисливського господарства області, підготовки користувачів мисливських угідь до відкриття сезону полювання» з представниками державних лісогосподарських підприємств області, користувачами мисливських угідь та управлінням екології та природних ресурсів Чернівецької ОДА. Спільно із спеціалістами обласного управління лісового та мисливського  господарства розроблено План заходів щодо регулювання чисельності диких кабанів на території Чернівецької області.

  Спеціалісти відділу пройшли навчання на базі ГУ ДПСС в Київській області по впровадженню комп’ютерної системи «Єдина інформаційна система по проведенню протиепізоотичних заходів».

   

  Безпечність харчових продуктів.

  Всього на 33 ринках Чернівецької області, які обслуговує 22 ДЛВСЕ,  протягом  2017 року реалізовувалась продукція тваринного та рослинного походження  після проведення ветеринарно – санітарної експертизи. Всього було     проведено   334632  експертизи, що становить   + 29740    до минулого року. При цьому було проведено всього 2716392 лабораторних досліджень (+ 931282 дослідження до минулого року). Згідно правил передзабійного ветеринарного огляду тварин та ветсанекспертизи м’яса і м’ясопродуктів виявлені хвороби: 1 випадок    фасціольозу ВРХ,  56 випадків – ехінококозу свиней  та 8 випадків – незаразні хвороби свиней. Всього не допущено в реалізацію 6 туш свинини (хряки)  загальною  вагою 694 кг; на утилізацію та знешкодження  направлено   694 кг м’яса свинини та 136 кг субпродуктів яловичини та свинини.  При проведенні ветеринарно – санітарної експертизи продукції та сировини рослинного і тваринного походження не допущено та знято з реалізації 1689 кг  молока та молочних продуктів (по органолептичних показниках, підвищеній кислотності, фальсифікації), 4131 шт.   яйця курячого (по органолептичних показниках, із вадами), 729 кг живої риби та рибопродуктів (по органолептичних показниках  та ураженісті гельмінтами),  6472 кг   овочів (по органолептичних показниках  та підвищеному вмісту нітратів),  578 кг  готових харчових продуктів промислового виготовлення (ковбасні вироби, курячі окорока),  563 кг інших харчових продуктів промислового виготовлення (жир сирець).

  Протягом  2017 року на території Чернівецької області подвірно забито  26404 гол. сільськогосподарських тварин, в т.ч. ВРХ – 3123 гол.,                      свиней –  23201 гол. та  ДРХ –  80 гол. та на забійних підприємствах  866340 гол. тварин та птиці, в т.ч. 8717 гол.  ВРХ,  33490 гол.  свиней,  554  гол.  ДРХ,  820607 гол.   птиця всього, в т. ч. індиків – 724107 гол. та курчат – бройлерів– 96500 гол., кролів – 2972 гол.  За звітній період на м’ясопереробних підприємствах спалахів захворювань не виявлено. Не зареєстровано падежу тварин на їх базах  та при транспортуванні. В Чернівецькій області державний ветеринарно – санітарний контроль та нагляд на піднаглядних об’єктах здійснюють 13 уповноважених лікарів ветеринарної медицини,  які обслуговують 14 підконтрольних об’єктів державній службі ветеринарної медицини області, на яких здійснюється забій тварин та  первинна обробка сировини тваринного походження.

  На виконання Плану державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах тваринного походження всього за 2017 рік доставлено згідно Плану-графіку  284 проби, із них до Львівської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини 54  проби та Державного науково – дослідного інституту лабораторної діагностики та ветсанекспертизи    230 проб.

   

  У 2017 році в області проведено оптимізацію лабораторної мережі, в результаті якої лабораторну діагностику  здійснює одна Регіональна державна лабораторія ветеринарної медицини та 22 ДЛВСЕ на агропродовольчих ринках, які ввійшли в структуру Регіональної.

  Протягом 2017 року відділом безпечності харчових продуктів було проведено навчання для :

  –   уповноважених лікарів ветеринарної медицини переробних підприємств, спеціалістів ветеринарної медицини, які здійснюють постійний державний ветеринарно – санітарний контроль та нагляд на переробних підприємствах Чернівецької області на тему: «Вимоги щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)»;

  –    операторів потужностей  області, що здійснюють обіг                            (виробництво, переробку та реалізацію харчових продуктів тваринного походження) та керівників районних та Чернівецького міського управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в  Чернівецькій області на тему:«Вимоги щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)»;

  –    керівників районних та Чернівецького міського управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в  Чернівецькій області та державних інспекторів відділів безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини відповідальні за відбір проб на тему: «Процедури здійснення відбору зразків на виконання Плану державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктів тваринного походження”;

  –   лікарів ветеринарної медицини, які здійснюють ветсанекспертизу із нанесенням ветеринарних штампів та позначки придатності на тему: «Застосування позначки придатності та ветеринарних штампів згідно діючої Інструкції із застосування   позначки придатності та ветеринарних штампів» (наказ ДКВМУ № 46 від 02.02.2010 року).

   

   Здійснення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду.

  В Чернівецькій області  нараховується 1422 піднаглядні об’єкти,  в т.ч. з високим ступенем ризику -106, із середнім – 673, із незначним – 643.      Державними інспекторами протягом 2017 року проведено 304 перевірки, в т.ч. згідно плану -57 та позапланово -247. Державний ветеринарно-санітарний нагляд здійснено за 169 господарствами різної форми власності, 21   забійним та м’ясопереробним підприємствами, 14  іншими об’єктами. За порушення ветеринарно-санітарних вимог  притягнуто до адміністративної відповідальності 542 особи на загальну суму 31008 грн., винесено 75 письмових попереджень на їх усунення. За системні порушення 2 матеріали були направлені до правоохоронних органів для розгляду та вжиття заходів (Хотинське районне управління – стихійна торгівля на території Малинецької сільської ради; Путильське районне управління – не санкціонована торгівля продуктами харчування в с. Усть-Путила).

  Протягом 2017 року спеціалістами державних установ ветеринарної медицини  видано 32370 ветеринарних документів на переміщення підконтрольних вантажів, Держпродспоживслужбою області зареєстровано 5120 суб’єктів господарювання, які займаються обігом харчових продуктів  та видано 20 експлуатаційних дозволів на виробництво харчових продуктів та кормів.

  Протягом року спеціалісти державних установ ветеринарної медицини здійснювали ідентифікацію с/г тварин фізичних осіб. Всього    ідентифіковано ВРХ – 19499 гол., свиней, – 23184 гол. та ДРХ – 682 гол.

  Проведено семінар-навчання із державними інспекторами управлінь на тему: “Здійснення планових та позапланових заходів органом державного нагляду та (контролю) за діяльністю суб’єктів господарювання”.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій