• In English
 • Всесвітній день води!
  , опубліковано 16 Березня 2018 року о 17:17

  Всесвітній день води, дата якого припадає на 22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства.

  Щороку  Всесвітній день водних ресурсів підкреслює певний новий аспект проблеми забезпечення прісною водою. Починаючи з 1994 року кожне свято присвячувалось окремій темі. У 2018 році тематика Всесвітнього дня води – «Природа і вода».

  Головне завдання цього дня – нагадати всім людям на планеті про величезну важливість водних ресурсів для підтримання життя на Землі, а також привернути увагу до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання.

  На  нагляді Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області знаходиться 24 централізовані водопроводи,  Крім того, на території області функціонують 873 громадські криниці.

  Склад і властивості питної води в системах водопостачання України повинні відповідати вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”.

  Контроль за якістю питної води проводиться Державною установою «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

  Протягом 2 місяців поточного року досліджувались проби води централізованого водопостачання за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками. Відхилення від нормативів не виявлено, на відміну від аналогічного періоду минулого року де відхилення виявлялись у 0,8 % проб води.

  Забезпечено також моніторинг якості води громадських криниць. Протягом 2 місяців поточного року  досліджено 74 проби за санітарно-хімічними показниками, відсоток відхилень в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшився з 1,1 до 1,4%, за мікробіологічними показниками досліджено 82 проби, відсоток відхилень збільшився з 2,0 до 3,7%.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій