• In English
 • Протруєння ярих культур – обов’язковий захід
  , опубліковано 05 Квітня 2018 року о 12:12

  Важливим фактором отримання високого врожаю є використання для посіву здорового насіннєвого матеріалу. Через насіння передається багато небезпечних хвороб рослин, а саме зерно за хімічним складом є повноцінним живильним середовищем для розвитку різних мікроорганізмів, в тому числі і грибкових інфекцій. Рослини можуть уражуватись під час проростання насіння хворобами, які поширюються спорами з поверхні ґрунту  або з рослинних решток у ґрунті.  Деякі збудники можуть зберігатися на зараженій насінині і проявлятися пізніше протягом вегетації культури. Втрати від них при розвитку епіфітотії можуть сягати більше 50 % урожаю.

  Отже протруєння насіння є обов’язковим елементом системи захисту злакових культур від найбільш шкодочинних хвороб на ранніх етапах росту та розвитку. Воно є найбільш економічно вигідним та екологічно безпечним заходом захисту посівів від хвороб. До того ж, тільки завдяки протруєнню можна захистити зернові культури від різноманітних сажкових хвороб. Оскільки в період вегетації обробка посівів фунгіцидами не дає бажаного результату через неможливість блокувати розвиток міцелію збудника.

  Протруюванням досягається знезараження насіння від збудників зовнішньої інфекції (збудники твердої, стеблової та карликової сажок, ріжків, пліснявіння) та внутрішньої (збудників летючої сажки, фузаріозів) та захист проростаючого насіння від кореневих  гнилей. Крім того протруйники з широким спектром дії забезпечують захист сходів від таких небезпечних хвороб, як борошниста роса, іржа, септоріоз та інших плямистостей. До таких препаратів відноситься:

  • Вітавакс 200 ФФ 2,5-3,0 л./т., Раксіл Ультра 0,2 л/т., Круїзер 0,5л/т.,
   Максим Стар 025FS 1,5л/т., Ультрасил 0,2л/т., Кінто Дуо 2-2,5 л/т, Іншур Перформ 0,5 л/т, Систіва 0,5-1,0 л/т – ефективний захист від хвороб листя, джерелом інфекцій яких є насіннєвий матеріал, грунт і рослинні рештки.
  • Стандак Топ з нормою 1-2,0 л/т – іноваційний протруйник для контролю основних хвороб та шкідників сої, повний захист «3 в 1» ( інсектицид + фунгіцид та покращення фізіологічного процесу в рослині).

  Не менш важливим заходом є обробка перед посадкою різними препаратами насіннєвого матеріалу картоплі та розсади овочевих культур. Для досягнення максимального ефекту протруйника робочий розчин необхідно рівномірно наносити на посадковий матеріал. Тому, крім високоефективного препарату, потрібно забезпечити належну технологію обробки.

  Від комплексу хвороб (парша звичайна, суха гниль, фомоз) та ґрунтових шкідників (дротяники, несправжні дротяники, личинки хрущів і короладського жука) рекомендуємо обробити насіннєві бульби за 2-3 дні до посадки такими препаратами:

  • Престиж 1 л/т бульб., Матадор Супер 1 л/т, Тіранам 0,5 л/т.
  • Серкадіс  0,2-0,25 л/т – інноваційний фунгіцид для обробки насіннєвих бульб картоплі проти ризоктоніозу. Витрата робочого розчину 10-20 л на тонну бульб.

  Слід пам’ятати, що обробка насіння перед посівом дає змогу захистити рослини на перших етапах органогенезу (проростки, сходи і молоді рослини у фазу кущення). На пізніх етапах за епіфітотійного розвитку хвороб без обробки фунгіцидами уникнути втрат урожаю неможливо.

  Всі роботи з протруєння насіння виконують з дотриманням вимог техніки безпеки при роботі з пестицидами і агрохімікатами.                                        

  Дотримуйтесь рекомендацій на упаковці та остерігайтесь підробок.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій