• In English
 • Основні вимоги щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів.
  , опубліковано 17 Квітня 2018 року о 14:14

  Статтею 26 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» передбачено, що працівники підприємств харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі, в тому числі агропродовольчих ринків, водопровідних споруд, лікувально-профілактичних, дошкільних і навчально-виховних закладів, інших підприємств, установ, організацій, професійна чи інша діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може спричинити поширення інфекційних захворювань, виникнення харчових отруєнь, повинні проходити обов’язкові попередні (до прийняття на роботу) і періодичні медичні огляди.

  Частиною четвертою цієї статті передбачено, що власники підприємств, установ, організацій або уповноважені ними органи несуть відповідальність згідно з чинним законодавством за організацію і своєчасність проходження працівниками обов’язкових медичних оглядів і допуск їх до роботи без наявності необхідного медичного висновку.

  Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 року №559 затверджено перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок (надалі – Перелік).

  Порядок проходження медичних оглядів та їх періодичність встановлені наказом МОЗ України від 23.07.2002 №280.

  Відповідно до п. 2 Правил проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів, затверджених наказом МОЗ України від 23.07.2002 №280 (надалі – Порядок) обов’язкові медичні огляди проводяться в лікувально-профілактичних закладах за місцем проживання або за місцем роботи.

  Усі результати обстеження, що проводяться лікарями-спеціалістами обов’язково заносяться до особистої медичної книжки встановленого зразка, який затверджений наказом МОЗ України від 21.02.2013 №150 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 23.07.2002 № 280».

  Працівники, які не пройшли обов’язкових профілактичних медичних оглядів в встановлений термін, до роботи не допускаються.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій