• In English
 • Якість та безпечність питної води в Чернівецькій області за І квартал 2018 року
  , опубліковано 26 Квітня 2018 року о 12:12

  З метою профілактики інфекційних захворювань, пов’язаних із споживанням питної води на території Чернівецької області спеціалістами Держпродспоживслужби в Чернівецькій області ведеться постійний контроль щодо якості води відповідно до вимог ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

  За інформацією ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» протягом І кварталу поточного року  в порівнянні з минулим роком при дослідженні води з комунальних водопроводів знизився показник відхилення як за мікробіологічними з 2,7 до 1,9 % так і за фізико-хімічними показниками з 1,8 до 0,9 %. Відхилення виявлялися у Сокирянському районні з контрольних точок в 1пробі (8,3%)  по  фізико-хімічних та у 2-х пробах (16,7%) по мікробіологічних показниках. При дослідженні води з сільських водопроводів відхилення виявлено в 1 пробі (33,3%) води по мікробіологічних показниках у Вижницькому районі.

  Забезпечено також моніторинг якості води громадських криниць. Результати лабораторних досліджень показують, що зріс відсоток невідповідності за фізико-хімічними показниками і складає 2,1% проти 1,2% в 2017 році. Відхилення виявлялися у Новоселицькому (5,4%) та Сокирянському (4,8%) районах. По мікробіологічних показниках відсоток відхилення зріс від 3,0 до 5,9 %. Відхилення виявлялися у Вижницькому (13,3%), Новоселицькому (5,4%) та Сокирянському (23,8%) районах.

  При отриманні позитивних результатів керівникам установ та  організацій надаються пропозиції щодо проведення відповідних заходів та повторних лабораторних досліджень за належністю.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій