• In English
 • Дотримуючись простих правил, можна вберегтися від кишкових інфекцій!
  , опубліковано 27 Квітня 2018 року о 16:16

  «Мийте руки перед їжею!» Кишкові інфекції називають «хворобою брудних рук». Запланувавши відпочинок на природі, потурбуйтесь про запас чистої води для миття рук, овочів, фруктів і т.д. Не забувайте мити руки після відвідування туалету.

  Не допускайте використання води для пиття та приготування їжі з невідомих джерел!

  Подорожуючи, не беріть в дорогу продукти, що швидко псуються: ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби, багатокомпонентні м’ясні салати, паштети та інші продукти, які потребують охолодження при зберіганні.

  У лісі, на пляжі, на галявинах виключайте контакт продуктів з ґрунтом чи піском.

  Фрукти та овочі краще обливати окропом перед вживанням, або, як мінімум, ретельно промивати і на 5 хвилин занурювати в підкислену оцтом воду (в кислому середовищі гинуть більшість збудників кишкових інфекцій).

  Тістечка з кремом необхідно залишити до зимового періоду. Влітку вони є основною причиною виникнення захворювань на кишкові інфекції.

  Не зберігайте овочеві та фруктові салати, паштети, якщо такі страви залишилися. Такі страви потрібно використовувати відразу після їх приготування.

  Не купуйте м’ясо, рибу, яйця, молочні продукти на стихійних ринках, особливо з землі. Придбавши м’ясо, рибу на санкціонованих ринках, в магазинах зберігайте їх в холодильнику, окремо від готових страв. Придбане на ринках молоко завжди потрібно кип’ятити, яйця перед приготуванням обов’язково мити, а потім варити або смажити.

  Купуючи будь-які харчові продукти, завжди перевіряйте термін придатності та дотримуйтесь термінів споживання, вимагайте документи, що засвідчують якість та безпеку.

  Використовуйте окремий розподільний інвентар для обробки сировини та готових страв, сировину та готові страви зберігайте в холодильнику окремо в чистому посуді.

  Захищайте продукти від мух та інших комах, так як вони переносять на собі  мікробів.

  У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання необхідно терміново звернутись до найближчої лікувальної установи або викликати «швидку допомогу».

  Не рекомендовано займатися самолікуванням!

  Call Now Button
  Будь в курсі подій