• In English
 • Результати моніторингу державних регульованих цін в рамках урядової програми «Доступні ліки»
  , опубліковано 21 Травня 2018 року о 17:17

  В 2018 році триває реалізація урядової програми “Доступні ліки” у рамках якої пацієнти за рецептом лікаря можуть отримати безкоштовно або з доплатою лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу та бронхіальної астми. Щоб взяти участь в урядовій програмі “Доступні ліки” пацієнту необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, кардіолога, терапевта та отримати правильно виписаний рецепт.

  Наказом МОЗ України від 22.01.2018 № 111, станом на 22 січня 2018 року затверджено оновлений реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. Оновлений перелік програми становить 239 препаратів 48 виробників, 18 з них – українські фармацевтичні компанії.

  На сьогодні відповідно до доручення Віце-прем’єр-міністра України Розенка П.В. сектор контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області продовжує здійснювати щомісячний моніторинг застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які внесено до реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, та які беруть участь в Урядовій програмі “Доступні ліки”.

  Працівниками сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області за березень-квітень 2018 року опрацьовано інформацію від 40 аптечних закладів та проаналізовано близько 2 тисяч цін на лікарські засоби з питань дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення.

  Під час моніторингу інформації, отриманої від аптечних закладів, здійснюється контроль за правильністю застосування суб’єктами господарювання граничних оптово-відпускних цін, а також граничних оптових та роздрібних надбавок до цін на ліки, вартість яких підлягає відшкодуванню.

   

  До відома споживачів

  На сьогодні переглянути реєстр лікарських засобів вартість, яких підлягає відшкодуванню під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальну астму, затвердженого наказом МОЗ України від 22.01.2018 № 111 можна за посиланням:  https://www.apteka.ua/article/444813

  Звертаємо вашу увагу, що відповідно до пункту 5 Порядку визначення розміру відшкодування вартості лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, затвердженого постановою КМУ від 17.03.2017 року №152, передбачено, що торгові назви лікарських засобів, розмір відшкодування їх вартості та сума доплати (у разі коли вартість лікарського засобу відшкодовується частково) вносяться до Реєстру.

  Ціни на лікарські засоби, внесені до Реєстру, є фіксованими на період дії Реєстру до моменту його наступного оновлення.

  При цьому, слід зазначити, що пунктом 3 Постанови №955 передбачено, що на лікарські засоби, включені до переліку міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, зазначеного в пункті 1 постанови Кабінету Міністрів України від 9 листопада 2016 р. № 863 «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів», під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальну астму, граничні торговельні (роздрібні) надбавки в розмірі 15 відсотків, що нараховуються до закупівельної ціни з урахуванням податків.

  При виникненні питань щодо правомірності формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, рекомендуємо звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.

  Звертаємо увагу, що для дієвого реагування на звернення громадян, розгляду звернення та проведення позапланового державного нагляду (контролю), у звернені необхідно обов’язково зазначати наступну інформацію:

           – найменування суб’єкту господарювання – юридична адреса та/або його відокремленого структурного підрозділу, або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи – підприємства, у відношенні якого подається звернення;

  – місце знаходження суб’єкта господарювання – юридична адреса та/або його відокремленого структурного підрозділу, місце проживання фізичної особи – підприємства, у відношенні якого подається звернення;

  – обґрунтувати суть питання, щодо якого виникла потреба у поданні запиту;

  – надати підтверджуючі документи, що засвідчують про застосування ціни (тарифу), тобто чек, квитанцію, рахунки тощо.

  Звернення подавати до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області за адресою: 58011, м Чернівці, вул. Сторожинецька,115.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій