• In English
 • ДЕШЕВШИЙ ЗАХИСТ ВРОЖАЮ – НЕ ЗАВЖДИ ЯКІСНИЙ.
  , опубліковано 17 Травня 2018 року о 16:16

  На Буковині триває період інтенсивного застосування хімічних засобів захисту сільськогосподарських рослин від шкідників, хвороб і бур’янів, на польових культурах та плодових насадженнях.

  На аграрний ринок пестицидів щороку потрапляє близько 20-30% фальсифікату, а в секторі роздрібної торгівлі ця цифра збільшується до 50%. Ринок засобів захисту рясніє широким вибором оригінальних препаратів від світових виробників таких як Басф СЕ,  Сингента,  Байєр КропСаєнс АГ, Aдама,  Дюпон,  Mонсанто, Нуфарм Лтд., Аріста та інші, а також фірм-дженериків від вітчизняних виробників ALFA Smart Agro, Хімагромаркетинг, Укравіт, Агросфера, Агрохімічні технології та інші. Але не потрібно плутати підроблені препарати з дженериками, які виробляють препарати  на основі ідентичних до оригінального препарату діючих речовин після того, як у компанії – правовласника закінчився термін патентного захисту і вона втрачає монополію на виробництво даного засобу. Фірми-дженерики від передових українських виробників в обов’язковому порядку проходять реєстрацію, мають всі сертифікати, що підтверджують їх якість, яка не поступається оригінальним засобам. За ціною вони більш доступні українському фермеру. У той же час, фальсифіковані пестициди – це підроблені препарати, які володіють прихованими часто шкідливими властивостями і якостями, на них вказана явно неповна або недостовірна інформація про склад продукту.

  Оригінальні засоби захисту рослин виробляються на основі хімічної речовини, яку винайдено на науковій базі компанії виробника (як правило, це великі хімічні концерни ). Більшість діючих речовин створено в 50 – 70 -ті роки минулого століття, і унікальними правами на них володіє один – єдиний виробник. На науковій базі компанії до речовини додаються різні додаткові з’єднання для підвищення його ефективності та зменшення токсичної дії на культуру. Ціна таких пестицидів досить висока, і це легко пояснити. Розробка ЗЗР від синтезу молекули діючої речовини до створення комерційного препарату зазвичай займає 10-15 років і коштує мільйони доларів. Оригінальні пестициди створюються на основі хімічної речовини, захищеного патентом. По закінченні терміну патентного захисту компанія – правовласник діючої речовини втрачає монопольне право на виробництво препарату на його основі, і тоді вже будь-яке підприємство може створити свої ЗЗР на основі цієї діючої речовини: освоїти технологію виробництва, привласнити препарату свою назву, встановити ціну – і все, можна виходити на ринок. Усі копії оригінальних препаратів – офіційно зареєстровані засоби. Щоб потрапити на поле до хліборобів, дженерики проходять серію перевірок (до 2 років), після чого надається висновок про безпеку та необхідні сертифікати.

  Підроблені пестициди.

  Підроблені препарати часто плутають з дженериками. Але це зовсім не одне і теж. На відміну від офіційно зареєстрованих аналогів оригінальних препаратів, підробки, або так званий “китай” – це контрафактна продукція, яку в основному підробляють під відомі оригінальні препарати, так що навіть спеціалістові важко відрізнити від оригінала, препарати не проходять ніякої реєстрації і потрапляють на ринок нелегальними шляхами.

  У чому різниця?

  Думки про те, що вигідніше купувати оригінальні засоби захисту, або дженерики дуже різні. Великі хімічні концерни приводять аргументи на користь придбання тільки оригінальних препаратів. Дистриб’ютори, які реалізують обидва види продукції мають свої рекомендації, а виробники дженериків приводять свої аргументи. Препарати працюють практично однаково, але лиш деякі препарати можуть замінити препарати оригінали. В ситуації із ціною на сільгоспродукцію коли потрібно фермерові зменшити собівартість продукції, можна використовувати оригінальні препарати і препарати фірм-дженериків.

  На ринку дрібнофасованих ЗЗР представлені різні фірми-виробники і дистриб’ютори. З огляду на високий попит водночас із торгівлею доброякісною продукцією процвітає торгівля фальсифікатом. На жаль, багато покупців з різних причин (значно нижча ціна, відсутність інформації про продукт тощо) віддають перевагу підробкам. Купуючи фальсифікат, Ви наражаєтесь на значні ризики, а саме:

  — забруднення продуктів харчування небезпечними речовинами;

  — забруднення ґрунту, води;

  — вплив на здоров’я працюючих;

  — часткова або повна втрата врожаю.

  Виробництво фальсифікату на сьогодні вийшло на досить професійний рівень. Це вже не поодинокі випадки підпільного виробництва, а відпрацьована система. Тому дуже важко відрізнити оригінальний препарат від підробки. Крім того, хвилює ще й те, що не всі виробники і користувачі фальсифікованої продукції до кінця усвідомлюють небезпеку, яку вона несе для здоров’я людини та забруднення довкілля. Держава повинна посилити контроль над розповсюдженням підробок і встановити більш жорстке покарання за їх реалізацію.

   

  Оригінальні препарати дрібної фасовки не фасуються в медичну тару

   ( ампули, капсули, шприци). Їх упаковка- пакети і флакони.

  Оригінальність придбаного товару можна визначити безкоштовно через Інтернет .

   

  Якщо ви купуєте препарат  в спеціалізованому магазині, то обов’язково зберігайте касовий або товарний чек та упаковку від засобів захисту рослин. Чек — це документ, який потім можна пред’явити в будь-якій інстанції, щоб довести свою правоту. Не соромтеся поцікавитися у продавців наявністю Сертифікату якості на препарат (номер партії на сертифікаті повинен збігатися з номером на упаковці препарату). У будь-якому випадку, не рекомендуємо прагнути до миттєвої вигоди, купуючи дешеві засоби захисту рослин сумнівного походження.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій