• In English
 • Моніторинг насінницьких посівів області
  , опубліковано 14 Червня 2018 року о 12:12

  На даний час, в агроформуваннях Чернівецької області проводяться важливі етапи системи насінництва та розсадництва.

  Зокрема, триває подання заяв про включення юридичних та фізичних осіб-підприємців до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва на 2018 рік. Формування цього реєстру проходить щорічно. Заяви обов’язково подають господарства, які планують виробляти насіння і садивний матеріал з метою його подальшої реалізації. Подавати заявку необхідно на адресу: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24, Міністерство аграрної політики та продовольства України.

  Також, у насіннєвих господарствах проводиться остаточне визначення площ насінницьких посівів сільськогосподарських культур, їх сортовий і видовий контроль та подача заявок на визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу.

  На сьогодні, з метою надання консультативної підтримки суб’єктам господарювання з питань здійснення державного нагляду (контролю) в сфері насінництва та розсадництва, відповідно до статті 19 ЗУ “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, спеціалісти відділу контролю в насінництві та розсадництві управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області здійснюють моніторинг насінницьких посівів та насаджень.

  Під час моніторингу отримано інформацію про відведення та догляд за насінницькими посівами озимих та ярих культур суб’єктами насінництва області. Станом на 10.06.2018 року всього відведено 720,8 га озимих та ярих культур. В тому числі для виробництва добазових категорій насіння відведено 34,4 га, базових категорій (супереліти і еліти) – 202 га, сертифікованого насіння першої генерації – 484,4 га.

  Насінницькі посіви озимих культур та кукурудзи знаходяться в доброму стані, а ярих культур – в задовільному стані. Підживлення проведено на всіх відведених площах. Здійснюється обробка посівів гербіцидами та захист від шкідників і хвороб.

  Близько 68 % відведених площ займають сорти вітчизняної селекції, а    32 % площ займають сорти зарубіжної селекції. Всього вирощується 52 сорти сільськогосподарських культур. Найбільші площі насіннєвих ділянок займають сорти озимої пшениці Поліська 90, Миронівська 65, Щедрість, озимого ячменю – Юкатан, Основа, ярої пшениці – Струна Миронівська, Ізольда, ярого ячменю – Себастьян, Геліос, сої – Чернівецька 9, Кардифф, Рогізнянка, Нордика та гороху – Стабіл.

  Наразі, нагадуємо всім суб’єктам господарювання, які планують виробництво насіння і садивного матеріалу для реалізації, вчасно подати до органу із сертифікації за місцезнаходженням посіву або насаджень заявку на визначення сортових якостей для недопущення порушення термінів проведення польового оцінювання насінницьких посівів сільськогосподарських культур.

   

  За додатковою інформацією просимо звертатись у відділ контролю в насінництві та розсадництві управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області

  (м. Чернівці вул. Алма-Атинська,7),

  тел..51-61-62

  Call Now Button
  Будь в курсі подій