• In English
 • Держпродспоживслужба України підбила підсумки роботи за 9 місяців
  , опубліковано 19 Жовтня 2018 року о 11:11

  18 жовтня 2018 року відбулася колегія «Про підсумки роботи Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за 9 місяців 2018 року та завдання на IV квартал 2018 року».

  Засідання відбулося за участю Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи, Першого заступника Голови Андрія Жука, заступника Голови Анни Андрущак, начальників головних управлінь Держпродспоживслужби в областях та м. Києві, керівників регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті, директорів державних науково-дослідних контрольних інститутів, ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин», ДП «Укрветсанзавод», представників Мінагрополітики.

  Під час колегії про результати роботи за звітний період прозвітували керівники профільних структурних підрозділів та ряду територіальних органів Держпродспоживслужби.

  Про роботу Служби у сфері санітарного законодавства за звітний період доповіла начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Алла Григоренко. За її словами, загалом ситуація із забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя в країні стабільна та контрольована. За результатами 9 місяців 2018 року кількість потерпілих від спалахів гострих кишкових захворювань серед дітей у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшилася на 20%. Із загальної кількості спалахів 45% (65 спалахів) реєструвалися в організованих дитячих колективах, що відповідає торішніми показникам, із них 10 спалахів в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

  За словами Алли Григоренко, наразі є потреба посилити співпрацю Служби з правоохоронними органами, органами місцевої влади та місцевого самоврядування, а також підвищити ефективність здійснення державного нагляду за об’єктами, що постачають харчові продукти для дитячих закладів.

  Учасники колегії розглянули стан здійснення державного нагляду у сферах безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини за звітний період. Так, заступник директора Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Артем Саєнко окрему увагу приділив епізоотичній ситуації в Україні, контролю за видачею ветеринарних документів, проведенню перевірок на підконтрольних об’єктах, роботі державних лабораторій та здійснення державного контролю на кордоні тощо.

  Було наголошено на необхідності продовжувати широку роз’яснювальну роботу серед населення та суб’єктів господарювання в питаннях профілактики африканської чуми свиней, а також щодо посилення роботи з великими підприємствами і фермами із запровадження заходів з біозахисту на об’єктах, де вирощуються і утримуються свині.

  У рамках колегії дано доручення проаналізувати інформацію про всі старі захоронення тварин, які свого часу були знищені через спалахи сибірки, та налагодити роботу із місцевою владою та землеутримувачами з метою приведення таких могильників у відповідність до вимог чинного законодавства. Крім того, варто посилити роботу щодо максимального охоплення вакцинацією проти сибірки всього сприятливого поголів’я.

  Директор Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігор Клименок прозвітував  про стан роботу підприємства за 9 місяців, а також окреслив заходи на найближчу перспективу, які необхідно провести для забезпечення простежуваності за обігом тварин та продукції тваринного походження.

  Директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю у сфері насінництва і розсадництва Андрій Челомбітко доповів про роботу департаменту за звітний період. З-поміж іншого він виокремив проблематику поводження, зберігання та використання засобів захисту рослин. Андрій Челомбітко зауважив, що зараз в регіонах провадяться відповідні навчання та масштабна роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання. Крім того, Держпродспоживслужба напрацювала ряд законодавчих ініціатив, які передбачають новації щодо посилення відповідальності за використання пестицидів та агрохімікатів, а також запроваджують ряд вимог до інформування про роботи з пестицидами тощо.

  Про підсумки роботи з питань державного нагляду за дотриманням законодавства про захист споживачів, реклами та ринкового нагляду доповів директор Департаменту захисту споживачів Олексій Квасніцький. Він зауважив, що одним із основних завдань Держпродспоживслужби в частині здійснення ринкового нагляду залишається своєчасне реагування на проблемні питання, які виникають в рамках здійснення ринкового нагляду, повноцінний та об’єктивний розгляд скарг споживачів та вжиття відповідних заходів.

  Начальник Управління контролю за регульованими цінами Лариса Єфімова у свою чергу поінформувала про контрольно-наглядову роботу у сфері ціноутворення. Вона наголосила, що наразі триває мораторій на здійснення планових перевірок у цій сфері, але здійснюють позапланові перевірки на підставі звернень громадян, а також проводиться моніторинг застосування державний регульованих цін на лікарські засоби у рамках урядової програми «Доступні ліки». Моніторингом застосування державний регульованих цін на лікарські засоби у рамках цієї програми охоплено 1400 аптек, і в рамках цієї роботи спеціалісти Держпродспоживслужби тісно співпрацюють з Міністерством охорони здоров’я та департаментами охорони здоров’я при облдержадміністраціях.

  Учасники колегії проаналізували результати внутрішнього аудиту, ефективність використання коштів та дотримання бюджетного законодавства, вжиття заходів щодо налагодження взаємодії з громадськістю та ЗМІ.

  Крім того, у рамках колегії виступили ряд начальників територіальних органів, які поділилися досвідом діяльності у кризових ситуаціях та шляхами їх вирішення.

  Зокрема, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Сергій Шевченко доповів про заходи, які були вжиті Службою в рамках вирішення проблеми забруднення середовища життєдіяльності, яка виникла внаслідок роботи підприємства «Кримський Титан» (ТОВ «Кримські інновації»), а начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василь Хомінець поінформував про результати розслідування випадку отруєння населення регіону внаслідок агротехнічних заходів аграрним підприємством з використанням пестицидів.

  Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Роман Гурський у свою чергу поділився досвідом реалізації регіональної програми «Дітям Прикарпаття – якісне харчування». У рамках цієї програми на території Івано-Франківської області спеціалісти Держпродспоживслужби здійснюють відбір проб харчових продуктів у школах і дитячих закладах області із подальшим проведенням лабораторних досліджень. Констатована висока результативність та ефективність впровадження зазначеної програми. Також було зазначено, що досвід Івано-Франківщини у цьому контексті буде проаналізований та узагальнений з метою вивчення можливості його поширення на територію інших регіонів.

  За результатами колегії окреслені плани на IV квартал 2018 року  та дано ряд доручень. Загалом роботу Держпродспоживслужби за 9 місяців 2018 року визнано задовільною.

  e8b3e78c-78df-47d0-b928-51d4505ab6d7ımg_1484

  Call Now Button
  Будь в курсі подій