• In English
 • Святкуємо 100-річчя Буковинського віча
  , опубліковано 02 Листопада 2018 року о 17:17

  Буковинське віче – найвизначніша подія ХХ століття в житті української громади нашого краю – народні збори, організовані 3 листопада 1918 року Українським крайовим комітетом в Чернівцях.

  На зборах були присутні понад 10 000 осіб з усіх повітів Буковини. У результаті проведення віче  було проголошено возз’єднання Північної Буковини із Західно-Українською Народною Республікою та подальшу Злуку з «Великою Україною». Віче також висловило протест проти спроб Румунської національної ради оголосити всю Буковину «румунською землею».  Та законні прагнення українського населення Північної Буковини не здійснилися.  Незважаючи на те, що 6 листопада 1918 року владу на території Північної Буковини перебрав Український комітет на чолі з О.Поповичем, 11 листопада 1918 року всупереч волевиявленню Буковинського народного віча Королівство Румунія захопило Північну Буковину разом з Чернівцями та на основі сфабрикованого рішення так званого Генерального Конгресу Буковини, що складався винятково з румунів, об’єднало Буковину з Королівством Румунія, у складі якої вона  перебувала до 1940 року.

  В умовах незалежної України вдячні нащадки колишніх учасників віча щороку урочисто відзначають 3 листопада як регіональне державне свято єднання краю зі своєю Вітчизною –Україною.

  З нагоди 100-ї річниці Буковинського віча  бажаю усім міцного здоров’я, щастя, нових звершень, життєвих гараздів.   Нехай відзначення цієї історичної віхи згуртовує усіх нас на нові успіхи та досягнення.

   

  З повагою начальник   ГУ                             Олександр Александрюк

  Call Now Button
  Будь в курсі подій