• In English
 • Дотримання температурного режиму в навчально-виховних закладах в осінньо-зимовий період
  , опубліковано 12 Листопада 2018 року о 11:11

  В зв’язку з похолоданням Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області інформує про вимоги щодо дотримання температурного режиму в дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах області відповідно до Державних санітарних правил і норм.

  Питання дотримання санітарно-гігієнічних показників мікроклімату в навчальних закладах є одним з ключових у збереженні та зміцненні стану здоров’я учнів шкіл та вихованців дитячих дошкільних закладів.
  Вікові особливості теплорегуляції у дітей характеризуються великою чутливістю до змін показників мікроклімату, потребують забезпечення комфортного повітряного та теплового режиму приміщень. Недотримання повітряно – теплового режиму в приміщеннях закладів в поєднанні з підвищеною вологістю та швидкістю повітря впливає на посилення процесів тепловіддачі, що призводить до переохолодження організму дитини і як наслідок – розвиток гострих респіраторних захворювань.
  Гігієнічне нормування мікроклімату приміщень визначено в залежності від віку дитини, функціонального призначення приміщень та кліматичної зони. Умови мікроклімату характеризуються температурою повітря, відносною вологістю приміщень, швидкості руху повітря, інтенсивністю теплового (інфрачервоного) випромінювання та температурою поверхні. Науково обґрунтовано, що у приміщеннях дошкільних навчальних закладів температура повітря повинна складати: в ігровій та роздягальні ясельних груп – 22°С, дошкільних – 20-21°С, в спальні ясельних груп – 21°С, дошкільних – 19°С, туалетних кімнат ясельних груп – 22°С, дошкільних – 20°С; в залах для музичних та фізкультурних занять – 19°С, приміщеннях басейну – 29-30°С; медичних приміщеннях – 22°С. Відносна вологість повітря в приміщеннях, де перебувають діти має не перевищувати 40 – 60%.

  Відповідно до нового Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів у групових осередках регламентовано температуру приміщень +19 – 23° C; у приміщеннях басейну +29 – 30° C; у залах для занять музикою та фізичною культурою +18 – 19° C; у теплих переходах не менше +15° C; у приміщеннях, що займають кутове положення або знаходяться в торці будівлі дошкільного навчального закладу, температура повітря повинна бути не менше +21° C та відносна вологість повітря в приміщеннях, де перебувають діти повинна бути в межах 40-60%.
  У приміщеннях загальноосвітніх навчальних закладів відносна вологість повітря повинна складати 40-60%, температура повітря в класах і кабінетах – 17-18°С, майстерень з обробки металу і дерева – 16-18°С, спортивних залах – 15-17°С, роздягальнях при них – 19- 23°С, актовій залі – 17-20°С, бібліотеці – 16-180С, медичних кабінетах – 21-23°С, рекреаційних зонах – 16-18°С, спальних приміщеннях – 18-20°С, умивальних – 20-23°С, вестибюлі, гардеробі –16-19°С, в туалетах – 17-21°С, в душових – не нижче 25°С (ДСанПіН 5.5.2.008-01). Слід зазначити, що температура нижче зазначених нормативів неприпустима.
  На збереження температурного режиму у приміщеннях також впливає використання будівельних матеріалів із теплоізоляційними властивостями під час проведення реконструкцій, ремонтів; безперебійне функціонування систем опалення; проведення заходів із збереження тепла – це скління та утеплення вікон, дверей, своєчасний ремонт покрівлі, ліквідація щілин та інше.
  Дотримати ці норми допоможе регулярне провітрювання, яке слід проводити в будь-який час року. Якщо температура навколишнього повітря нижче -10, то досить наскрізного 5-хвилинного провітрювання на великій перерві і хвилинного на маленькій. По мірі підвищення температури на вулиці збільшується і час провітрювання.
  Заходи для профілактики забруднення повітря в приміщеннях навчально-виховних закладів:
  – приведення кількості дітей у відповідність до гігієнічних вимог наповнюваності класів (груп);
  – використання приміщень лише за призначенням; використання обладнання, полімерних матеріалів, дезінфекційних засобів лише тих, що дозволені законодавством до застосування; регулярно і правильно провітрювати приміщення;
  – щоденне вологе прибирання приміщень (за необхідності з використанням дезінфекційних засобів).
  Щоб здійснювати постійний контроль дотримання температурного режиму, необхідно всі приміщення закладів забезпечити термометрами.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій