• In English
 • Про результати проведення лабораторно-інструментальних досліджень факторів навколишнього середовища в закладах дошкільної та загальної середньої освіти в Чернівецькій області.
  , опубліковано 13 Листопада 2018 року о 13:13

  На виконання розпорядження Чернівецької обласної державної адміністрації від 23.05.2018 №470-р «Про проведення моніторингових перевірок харчоблоків закладів загальної середньої та дошкільної освіти області з питань дотримання вимог санітарного законодавства» та наказу  Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області (далі – Головне управління) від 12.07.2018 № 815-од «Про проведення державного санітарно-епідеміологічного нагляду за об’єктами підвищеного епідемічного ризику»  впродовж липня – жовтня 2018 року спеціалістами відокремлених структурних підрозділів проведено  124 моніторингові відвідування закладів дошкільної та середньої освіти області з проведенням лабораторно-інструментальних досліджень (випробувань) в рамках державного моніторингу в сфері дотримання санітарного законодавства за об’єктами навколишнього середовища.

  За визначений період  2018 року охоплено лабораторно-інструментальних дослідженнями 124 об’єкти, з них: 64 заклади дошкільної освіти, 42 заклади загальної середньої освіти, 17 навчально-виховних комплексів та 1 заклад соціального забезпечення.

  На об’єктах проводився відбір зразків питної води, готових страв, змивів з об’єктів навколишнього середовища, інструментальні заміри мікроклімату, освітленості, рівнів шуму та гама-випромінювання.

  За результатами проведених 128 лабораторних досліджень води питної встановлені відхилення у 63 зразках (49,2%) за мікробіологічними та у 35 (27,3%) санітарно-хімічними показниками.

  На об’єктах санітарних заходів було відібрано 2010 змивів,  з них 185 (9,2%) змивів на санітарно-показову мікрофлору не відповідають вимогам.

  Також, проведено 249 досліджень проб готових страв на бактеріальне забруднення, в 19 (7,6%) проб виділено патогенну і умовно-патогенну мікрофлору. Досліджено 138 проб готових страв на калорійність, в 2 (1,4%) виявлено відхилення від нормативів.

  На об’єктах проведено по 425 замірів мікроклімату, освітленості, швидкості руху повітря, гама випромінювання та 26 замірів рівня шуму.  Невідповідність встановлено в 55 (12,9%) закладах по рівню освітленості, у 10 (2,3%)  – по температурному режиму, в 53 (12,4 %) – по рівню вологості в приміщеннях та у 6 (10,9%) об’єктах – виявлені відхилення по замірах рівня шуму. При дослідженні на допустимі рівні іонізуючого випромінювання та швидкості руху повітря в приміщеннях навчально-виховних закладів відхилень не виявлено.

  Про всі виявлені позитивні знахідки та невідповідності лабораторно-інструментальних досліджень проінформовано керівників закладів, управлінь (відділів) освіти районних та Чернівецької міської рад для вжиття відповідних заходів.

  Робота в даному напрямку триває.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій