• In English
 • СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ ПРИТЯГНУТО ДО ВІДПОДАЛЬНОСТІ ЗА НЕПОВІРЕНІ ЗАСОБИ ВИМІРЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ
  , опубліковано 19 Лютого 2019 року о 01:01

  Сектором метрологічного нагляду управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області впродовж січня 2019 року перевірено 8 суб’єктів господарювання, в 7 (88% від перевірених) виявлено порушення вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».

  Найбільш характерними порушеннями, встановленими в результаті перевірок були: застосування не повірених засобів вимірювальної техніки, відсутність переліків засобів вимірювальної техніки,  за якими здійснюється державний метрологічний нагляд, відсутність відповідальних осіб за забезпеченням єдності вимірювань.

  Так, під час перевірки в одному з медичних закладів області, було встановлено використання в роботі 11 одиниць засобів вимірювальної техніки з термінами повірки, що минули. Крім того, 3 одиниці засобів вимірювальної техніки (дефібрилятор, пульсоксиметр, тонометр)  використовувались без первинної повірки.

  При перевірці одного з супермаркетів міста встановлено неповірені ваги торгівельні, пірометри, гігрометри психрометричні. Також була відсутня  відповідальна особа за метрологічне забезпечення, що суперечить Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».

  За результатами проведених заходів державного нагляду (контролю) суб’єктам господарювання видано приписи про усунення виявлених порушень метрологічного нагляду та притягнуто посадових осіб до адміністративної відповідальності, всі кошти перерахован до державного бюджету.

  Суб’єктам господарювання, діяльність яких віднесена до сфери законодавчо регульованої метрології, Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області наголошує про необхідність дотримання вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», технічних регламентів та інших нормативно-правових актів у сфері метрології та метрологічної діяльності.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій