• In English
 • Купляючи домашню ковбасу, зверніть увагу…
  , опубліковано 24 Квітня 2019 року о 01:01

  Домашня ковбаса – традиційна страва буковинців. Завжди готуємо багато та смачно. Адже знаємо не з чуток, українські жінки – гарні господині. Столи «ломляться» від різноманіття здебільш на свята. Рецептів цієї  «особливої» страви купа-купезна: домашня ковбаса зі свинини в кишках, печінкова, ліверна, а що вартують лише «кров’янка» з гречкою та підчеревина. Знаємо, що страви, приготовлені вдома, завжди  смачніші.

  Але останнім часом таку «прикрасу будь-якого столу» можна зустріти далеко за межами дому, і буковинці купують вже готову продукцію, навіть не замислюючись, з якої сировини вона зроблена, в яких умовах і хто взагалі її готував.

  Джерелом небезпеки може виявитись власне сировина, з якої виготовлені ковбаси. Зазвичай, готують з м’яса тварин подвірного забою. А чи завжди при цьому присутній державний інспектор ветеринарної медицини? Сибірка, туберкульоз, лептоспіроз, бруцельоз, трихінельоз т.д. – туші тварин повинні проходити  ветеринарно-санітарне дослідження на інфекційні захворювання. Зазначимо, ветеринарно-санітарні дослідження м’яса на трихінельоз, сибірку та цистицеркоз – обов’язкова вимога кожної лабораторії на ринку. Такі зоонози є небезпечними для людини.

  Неабияк важливі санітарні умови під час приготування домашньої ковбаси. Досить часто навіть у м’ясних стравах промислового виробництва спеціалісти знаходять патогенну мікрофлору. Бактеріологічні дослідження – обов’язковий «канон» для всіх продуктів перед вживанням у їжу. Такі мікроорганізми – загроза для здоров’я  людини. У кращому випадку можна обмежитись шлунково-кишковими захворюваннями.

  Спеціалістами державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи   Чернівецької області з початку 2019 року не допущено до реалізації майже 500 кілограмів ковбас домашнього виготовлення.

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області наголошує, що законодавством України заборонено продаж на ринках продуктів домашнього виробництва.

  Купляючи продукти харчування на ринках області до Великодніх свят , не забудьте запитати в продавця про товаро-транспортну накладну, маркування (термін придатності та назву виробника), експертний висновок на товар.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій