• In English
 • Законопроект “Про захист рослин” доступний для громадського експертного обговорення
  , опубліковано 21 Травня 2019 року о 12:12

  Цей документ розробила Держпродспоживслужба у співпраці з проектом Twinning із наближення законодавства у сфері засобів захисту та здоров’я рослин.

  У проекті закону визначені основи захисту і карантину рослин, обігу пестицидів та державного контролю у цих галузях. Також він передбачає створення і ведення 7 державних реєстрів та 2 переліків.

  Окрім того, цей законопроект регулює правові та організаційні засади захисту рослин, державного контролю, який здійснюється з метою перевірки дотримання законодавства про захист рослин. Чітко окреслені в документі й повноваження органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, їх посадових осіб, а також права й обов’язки суб’єктів господарювання та фізичних осіб, спрямовані на зменшення фітосанітарного ризику, запобігання занесенню та поширенню шкідливих організмів і безпечне застосування засобів захисту рослин.

  Слід зазначити, що після консультацій із суб’єктами ринку питання делегування повноважень у проекті додатково доопрацьовуватимуть.

  Разом із тим цей законопроект передбачає внесення змін до низки законів у сфері регулювання захисту рослин.

  Згідно з документом, вітчизняну законодавчу базу адаптуватимуть до ряду норм Європейського Союзу.

  Проект Закону “Про захист рослин” можна переглянути у рубриці “Обговорення проектів документів” на сайті Держпродспоживслужби України.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій