• In English
 • У двох областях України зафіксовані випадки африканської чуми свиней
  , опубліковано 21 Травня 2019 року о 12:12

  В осередках виявлення захворювання вживають заходи з обмеження та недопущення розповсюдження його збудника.

   

  Африканська чума свиней – це інфекційне захворювання свійських та диких свиней, збудником якого є вірус. Він є дуже складним і проявляє значну генетичну мінливість. Заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, які, на жаль, не здатні до повної нейтралізації збудника. Це є однією з основних причин, чому виготовлення ефективної вакцини проти нього наразі неможливе.

  Так, нещодавно в особистому підсобному господарстві громадянина в с. Новий Корогод Бородянського району було зареєстровано випадок захворювання на африканську чуму свиней. Про це повідомило Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області.

  При дослідженні відібраних проб біоматеріалу 10 травня 2019 року експерти встановили діагноз – африканська чума свиней (звіт про результати дослідження патологічного матеріалу № 005712 п.м./19 від 10.05.2019).

  Крім того, за інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, зареєстровано випадок захворювання на африканську чуму свиней у приватному секторі Хорошівського району. Було проведене дослідження патологічного матеріалу у Випробувальному центрі Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи № 005772 п.м./19 від 14.05.2019 року.

  У зв’язку з цим відбулося засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при райдержадміністраціях з метою координації дій з локалізації спалахів африканської чуми свиней. У результаті обговорення було затверджено план щодо припинення поширення цього захворювання, а також визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

  У місцях, де зафіксована африканська чума свиней, вживаються заходи з обмеження та недопущення розповсюдження її збудника.

  Фермерським господарствам, які займаються розведенням, утриманням та продажем свиней, рекомендують уникати зв’язків із зазначеними територіями.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій