• In English
 • Як буковинцям обрати оздоровчий табір для дітей: поради фахівців
  , опубліковано 22 Травня 2019 року о 10:10

  Літня оздоровча кампанія уже не за горами, тож батькам слід подбати про дозвілля своєї малечі. А кваліфіковані спеціалісти допоможуть у цьому професійними рекомендаціями.

   

  Обираючи табір для відпочинку вашої дитини, перш за все поцікавтеся наявністю державної атестації оздоровчої установи. Інформація про це є у відкритому доступі в Державному реєстрі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Це неабияк спростить вам вибір табору для дитини.

  Фахівці зауважують, що навіть у найкращого, на перший погляд, табору може бути відсутній дозвіл на здійснення роботи. Тому передусім варто звернути увагу на медичні книжки, а також відповідні дозволи служб, які гарантують дітям належні санітарні й пожежні умови під час перебування у тому чи іншому оздоровчому закладі.

  На чому слід зосередитись при виборі дитячого табору:

  – чи охороняється територія;

  – скільки років працює табір;

  – хто входить до складу педагогів і вожатих;

  – умови розміщення, медичне обслуговування, особливості харчування, питного режиму тощо.

  Уся продукція, яка надходить до харчоблоку дитячого табору, повинна мати супровідні документи, що засвідчують її якість та безпеку для дітей. До таких, зокрема, належать товарно-транспортні накладні. Є вимоги і до персоналу закладу: перед оформленням на роботу кожен працівник повинен пройти обов’язковий медогляд і мати особисту медичну книжку з допуском. До речі, у вас є право вимагати її показати.

  Необхідно подбати і про відповідний одяг та взуття для комфортного перебування дитини у таборі. Досвідчені працівники оздоровчих закладів радять обмежитися таким набором речей: по дві-три пари джинсів, шортів, кілька футболок і кофтин із довгими рукавами, куртка, дві кофти – тепла й легка; сандалії, кросівки. Не завадять і гумові капці – в них можна піти в душ, до басейну чи на пляж. Якщо дитина не привчена самостійно прати свої речі, тоді спідню білизну та шкарпетки краще приготувати на щодень.

  У таборі заборонено зберігати та вживати:

  – алкоголь (зокрема слабоалкогольні напої);

  – тютюнові вироби;

  – енергетичні напої;

  – харчові продукти, які швидко псуються.

  Якщо хочете дати своїй дитині в дорогу їжу, врахуйте, що їсти в автобусі не бажано. За санітарними нормами, дітям дозволено тримати в кімнатах лише мінеральну воду, цукерки, печиво та вафлі.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій