• In English
 • Безпека бджіл та відповідальне застосування пестицидів на контролі експертів
  , опубліковано 23 Травня 2019 року о 08:08

  У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Чернівецькій області обговорили актуальні проблеми бджільництва та обробки рослин засобами захисту.

  У середу, 22 травня, відбулась робоча нарада за участю керівника ГУ ДПСС у Чернівецькій області Олександра Александрюка. Доповідачами на засіданні були: голова Асоціації виробників продукції бджільництва “Буковинський бджоляр” Василь Паламар та кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології ЧНУ ім. Ю. Федьковича Юрій Дронь.

  У своєму виступі Олександр Александрюк звернув увагу присутніх на актуальні проблеми галузі бджільництва. Зокрема, він наголосив на важливості проведення роз’яснювальної роботи серед представників агросектору з метою відповідального застосування ними засобів захисту рослин. Адже неконтрольована та надмірна обробка фруктових садів і сільськогосподарських угідь пестицидами уже неодноразово призводила до загибелі сотень бджолиних колоній. Такі препарати шкідливі не тільки для медоносних комах, а й для людей, котрі мешкають у населених пунктах із розвиненим садівництвом, чи беруть безпосередню участь в обробці рослин. Крім того, продукція, вирощена з застосуванням пестицидів, не несе користі людському організму.

  Роботи з пестицидами, враховуючи вплив та безпечність для бджіл, слід проводити у вечірні та ранкові години. Беручи до уваги токсичність усіх пестицидів для бджіл, оприскування сільськогосподарських культур, які є медоносами, потрібно проводити у фазу до цвітіння або після цвітіння. Альтернативою безпечної обробки полів та садів експерти вважають використання біопрепаратів.

  Дієвим методом подолання надмірної та неконтрольованої обробки полів спецзасобами фахівці вважають розширення повноважень представників Держпродспоживслужби при перевірці товаровиробників та збільшення штрафів. Для належного реагування ДПСС на порушення з боку агрохолдингів чи приватних фермерських та садівничих господарств необхідно подавати відповідні скарги. Дописами у соцмережах та електронних ЗМІ справі не зарадити. Тільки після звернення особи чи групи осіб можливе проведення позапланової перевірки профільною службою.

  Виробництво якісного меду та щедрі врожаї вигідні кожній зі сторін. З огляду на це, варто налагодити діалог та співпрацю між товаровиробниками і пасічниками, адже це дозволить уникнути випадків загибелі бджіл через застосування засобів захисту рослин. А головне – зберегти довкілля.

  IMG-69f56097a107cf6e4a62af111253c639-V

  Call Now Button
  Будь в курсі подій