• In English
 • БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Їжа у спеку. Небезпечна продукція стихійних ринків.
  , опубліковано 21 Червня 2019 року о 10:10

  Ми вже звикли до того, що «домашня продукція» – це «натуральна продукція». Вона корисна, смачна та за доступною ціною. Тому, здебільшого, віддаємо перевагу ринку, ніж крамниці. Але що примітно – до ринків можемо так і не дійти. Отоварюємося, безпосередньо, «на шляху додому». Купуємо так звані «продукти від бабусі» в місцях стихійної торгівлі. А чи безпечна ця продукція? Яке її походження? Де виготовлена? І взагалі, в яких умовах реалізується? – це особливо гостре питання у літній спекотливий період.

  На стихійних ринках асортимент величезний. М’ясо, молоко, сметана, сир, яйця, домашня консервація – все «засмагає» під відкритим сонцем, з явним порушенням санітарії. А між іншим, умови та термін зберігання – зараз  неабияк важливе питання. Адже якість продукції тут ніхто не перевіряє.

  Високі температури прискорюють розмноження мікроорганізмів, продукти швидко псуються. Це загрожує зростанням випадків інфекційних кишкових захворювань. Ботулізм, сальмонельоз, дизентерія, ешерихіоз –  до нашого організму такі бактерії-збудники найчастіше потрапляють із зіпсованими та неякісними харчовими продуктами. Останнім часом відмічається погіршення ситуації щодо захворюваності на ботулізм.

        Так, станом на 01.06.2019 територіальними органами Держпродспоживслужби взято участь у розслідуванні 40 випадків захворювання на  ботулізм, під час яких постраждало 46 осіб, із них 3 – померли.

        Причиною таких харчових отруєнь здебільшого слугують домашні консерви, в’ялена, копчена, солена риба. Тож важливо звертати увагу – «Що? Де? Коли?» ви купуєте.

  Першочергово! Щоб продукти харчування максимально довго не псувалися та лишались свіжими, потрібно дотримуватись необхідних умов зберігання.

  Існують відповідні температурні норми зберігання продуктів:

  + 4 … + 10 °С – кондитерські вироби, овочі, фрукти;

  +2 … + 7 °С – молочна продукція, в тому числі сири; м’ясна і рибна гастрономія;

  -1 … + 2 °С – свіже м’ясо і риба (на льоду), морепродукти;

  -2…+2 °С  риба гарячого копчення;

  -2…-5 °С – риба холодного копчення;

  –18 °С  заморожене мясо, птиця, риба, пельмені. Саме така температура гальмує біологічні процеси розкладання продуктів харчування, особливо це стосується м’ясних і рибних виробів.

   

  Важливе значення має і термін зберігання. Наприклад, охолоджене м’ясо і фарш лишаються свіжими при температурі 0 – +2° С приблизно добу. Стільки ж часу можна тримати великі нарізні шматки м’яса за температури від +2 до +6°С. Буженину, окіст, цілий м’ясний рулет, варену, фаршировану ковбасу, кров’янку, лівер, сардельки, сосиски можна до трьох діб зберігати при температурі від 0 до +8°С. Сало тримають при температурі не вище +1°С.

  Свіже не пастеризоване молоко лишається дійсно свіжим 1 добу за температури 4°С та  6 годин за температури 8°С. Вершкове масло треба зберігати не вище +6°С (до 10 діб). Яйця курячі при температурі +3 – +6°С можуть не псуватися протягом 25 діб.

  Саме вище зазначені режими гарантують, що товар зберігається якісно, а головне – він безпечний для здоров’я людини.

  В Чернівецькій області діє 33 офіційно зареєстрованих продовольчих ринка з облаштованими державними лабораторіями ветеринарно – санітарної експертизи. Цю цифру значно перевищують стихійні базари, де відсутні жодні умови для безпечної реалізації. Якість продуктів тут не контролюється, харчі продаються прямо з асфальту, порушені будь-які санітарно-гігієнічні умови. Нарешті – це незаконно!

  На кожному ринку має бути встановлене холодильне обладнання. Всі продукти перед тим як потрапити до споживача повинні пройти ветеринарно-санітарний контроль. Зберігатися свіжа продукція на прилавку має не більше ніж шість годин.

   

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області звертається до мешканців області з проханням утриматись від купівлі-продажу продуктів харчування в місцях несанкціонованої торгівлі. Це великий ризик. Адже якість та безпечність цих продуктів проконтролювати неможливо.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій