• In English
 • Шановні прочани Буковинської землі просимо дотримуватись правил безпеки під час паломництва
  , опубліковано 14 Липня 2019 року о 12:12

  Спекотна погода, тривале перебування під палючим сонцем та інші несприятливі фактори навколишнього середовища можуть суттєво зіпсувати похід.

  На території Буковини прочани влаштовують паломництво до благодатних місць із надією духовно очиститись та здобути просвітлення. Однак ці походи довготривалі та виснажливі фізично. Складна метеорологічна ситуація, підвищена денна температура, можливість сильних опадів, тривале перебування під палючим сонцем та інші несприятливі фактори навколишнього середовища несуть значні ризики паломникам. Аби похід був вдалим та безпечним, Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області надає ряд рекомендацій прочанам.

  Якщо Вас укусив  кліщ.

  Кліщі переносять небезпечні хвороби: бореліоз (хвороба Лайма), енцефаліт, туляремію, різні лихоманки. Якщо до вас присмоктався кліщ, не намагайтеся його вирвати, а зверніться до лікаря. Щоб уникнути укусів кліщів, нічліг і відпочинок влаштовуйте на полянах без кущів і травостою; відкриті частини тіла змащуйте репелентами; оглядайте одяг.

  Якщо Вас покусали комарі

  Запалення шкіри, сверблячі набряки й почервоніння, а інколи – папули, – усе це можуть спричинити укуси комарів. При болючих укусах комарів використовують молочко кульбаби, сік зеленої цибулі, нашатирний спирт і воду в рівних частинах, компреси з тертої картоплі. Для того щоб вони Вас не кусали необхідно відкриті частини тіла треба змащувати репелентами (аерозолі, креми, спиртові розчини чи лосьйони)..

  Небезпека від бродячих тварин

  Їхні укуси можуть стати причиною зараження сказом чи іншою хворобою спільною для тварин та людей. Якщо це таки сталось, то місце укусу слід негайно промити водою (краще з мильним розчином), рану обробити йодом та накласти марлеву пов’язку. Відтак зверніться за медичною допомогою до найближчого лікувально-профілактичного закладу.

  При контакті шкіри або слизових із борщівником

  Борщівник Сосновського сягає заввишки 3 м, має велике перисте листя та порожнисте стебло до 10 см. Росте переважно на добре зволожених ґрунтах (берегах річок, каналів, узбіччях доріг, занедбаних пасовищах, смітниках). Якщо ви торкнулися цієї рослини чи забризкали шкіру її соком, а потім на уражене місце світило сонце – опік вам гарантований. Реакція починається через кілька годин: шкіра червоніє, потім виникає біль та набряк, з’являються пухирі. Опіки від цієї рослини доволі глибокі, заживають повільно, залишають темні пігментні плями. Найгірше, коли борщівник контактує з вологою шкірою в сонячні дні. При ураженні великої ділянки тіла людину морозить, нудить, підвищується температура.

  Якщо на шкіру потрапив сік борщівника, слід акуратно увібрати його серветкою та закрити уражене місце від світла щільною тканиною. Відтак ретельно промити його спиртом або водою з милом та уникати контакту з сонячним світлом протягом декількох діб.

  Яку воду можна пити?

  При значних фізичних навантаженнях, високій температурі й сухості навколишнього повітря слід суворо дотримуватись водно-сольового балансу. Пити рідину під час походу рекомендовано на привалах та при вживанні їжі. У спекотну пору доби слід прополіскувати рот і горло водою. Під час руху пити воду не можна. Категорично заборонено пити воду з відкритих водоймищ та джерел, натомість з індивідуальних криниць у межах населених пунктів – можна.

  Харчування під час подорожі

  Не купуйте і не беріть у дорогу харчі, придбані на стихійних ринках або у приватних осіб. Краще віддайте перевагу овочам та фруктам, попередньо ретельно вимитим удома. Не беріть продуктів, котрі швидко псуються (ковбасних, молочних чи кондитерських виробів) та потребують охолодження при зберіганні.

  Узяті в дорогу продукти бажано спожити одразу. Зберігання страв без холоду не має перевищувати 2 годин. Рекомендовано брати з собою печиво, горіхи, сухофрукти. Не вживайте дикорослих грибів, ягід, трав та невідомих рослин. Не беріть у дорогу консервацій, оскільки через порушення умов консервування продуктів може виникнути ботулізм.

  Перед кожним споживанням їжі дотримуйтесь правил особистої гігієни, при відсутності запасів води протирайте руки вологими серветками.

  При тепловому (сонячному) ударі

  Перенесіть постраждалого у прохолодне місце, дайте йому холодний напій, роздягніть, обітріть або облийте холодною водою. Покладіть на ділянку серця та голову холодні компреси.

  Бережіть здоров’я і вдалої вам подорожі!

  Call Now Button
  Будь в курсі подій